Zeytinyağını ihmal etmeyin. Çünkü

0 47

Zeytinyağı içenlerin yorumları çoğunlukla ‘Zeytinyağı içmenin faydası olduğunu’ yönündedir. Peki ama zeytinyağının mideye faydaları var mı? Zeytinyağının faydaları cilde ne gibi katkıları veya faydaları vardır? Zeytinyağı faydaları saç için vazgeçilmez olduğunu ortaya koymaktadır. Zeytinyağının faydaları Ahmet Maranki ve diğer birçok uzman doktor ve uzmanların gündeminde yer almaktadır.  Özellikle Zeytinyağlı yoğurt faydaları saymakla bitmez. Zeytinyağı faydaları Canan Karatay gibi uzman profesörlerde benzer yönde tavsiye etmektedirler.

Zeytinyağı karışım örnekleri ve faydaları

Bu yağı kullanmak yüz güzelliğine iyi gelir. Sirke, su ve zeytinyağını karıştırın. Unutmayın yağ miktarı toplam su ve sirke kadar olmalıdır. Bu, cildin yumuşamasına ve parlamasına yardımcı olur ve gece kremi gibi etki gösterir. Bu karışım cildin ihtiyaç duyulan miktarda nem almasına yardımcı olur. Avucunuza sürün. Ve yüzüne zeytinyağı karışımı sürün. Ardından, yüzünüzü yıkayın. Bu uygulama, cildin yenilenmesine neden olan ölü cilt hücrelerini temizler. Ayrıca, cilt sağlıklı ve parlak görünüyor.

Dudakların bu özel yağ ile ovulması, dudaklarda çatlak izlerinin oluşmamasına veya azalmasına yardımcı olur. Zeytinyağı ile yapılan masaj yüzdeki ince çizgileri, kırışıklıkları ve kurumuş lekeleri daha iyi gösterir. Nem verir.

zeytinyağı

Alternatif olarak, portakal kabuğu ve limon kabuğunu rendeleyin. Kabukları ve zeytin yağını karıştırın. Ve bu karışımı yüzünüze uygulayın. Sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın (su sıcak olmamalıdır). Bu uygulama nemlendirici ve temizleyici olarak işlev görür.

Cilt Bakımında Zeytinyağı Nasıl Kullanılır? İşte öneriler.

Cilt bakımında zeytin yağının kullanım alanlarını ve faydalarını derliyoruz. Umarım cilt bakımı ile ilgili bu önerileri takip eder ve bundan faydalanırsınız. Bu arada, saf ve orijinal olan yağ kullandığınızdan emin olun.

Zeytinyağlı Nemlendirici Serum

Uyumadan önce, yüzünüzü temizleyin ve bu şekilde masaj yaparak ve uyuyarak yüzünüze emmesini sağlayın. Uyandığınızda, yüzünüzde yumuşaklık ve parlaklık hissedeceksiniz.

Yüksek Zeytinyağlı Tonik

Yarım çay bardağı zeytin yağına bir kaşık sirke ve su ekleyin ve iyice karıştırın. Uyumadan önce, yüzünüze uygulayın.

Zeytinyağlı Göz Kremi

Zeytin yağı serbest radikallerden kaçınır. Böylece gözaltında şişliği, yorgunluğu ve nezaketsizliği giderir. Uyumadan önce, gözaltı çevresine ve ince çizgilere masaj yaparak zeytin yağı sürün. Bu sorunların kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağlı Makyaj Temizliği

Peçete veya pamuk üzerine zeytin yağı dökerek, zeytin temizliğini makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Sadece makyajınızı temizlemekle kalmaz, yüzünüzün daha sağlıklı olmasını sağlar.

Zeytinyağlı Cilt Maskesi

Zeytinyağını cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz. Bir kâsede bir kaşık bal, bir yumurta sarısı, bir kaşık zeytinyağı ve bir miktar limon karıştırın ve temiz ve kuru yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzü sıkılaştırdığını göreceksiniz. Bal, yüzündeki sivilce sorunlarını giderir. Ve zeytinyağı cildinizi yumuşatır. Limon cildinizi parlak yapar.

Zeytinyağlı Dudak Ovma

Zeytinyağlı dudak kürü yapabilirsiniz. Bunun için bir tatlı kaşığı kahverengi şeker ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı bir kapta iyice karıştırın. Dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Daha sonra temiz diş fırçası ile dudaklarınıza hafifçe masaj yapın. Bu şekilde, dudaklarınız ölü hücrelerden kurtulur ve harika dudaklara sahip olursunuz.

Zeytinyağlı Yüz Ovucu

Yüzünü zeytinyağı ile ovalayabilirsin. Deniz tuzu, işlenmemiş şeker ve zeytinyağını karıştırın. Sonra yüzünüze uygulayın. Böylece ölü hücrelerden kurtulursunuz. Aynı zamanda, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olursunuz.

Zeytinyağlı Ev Yapımı Dudak Balı

Balmumu eritin ve zeytinyağı ile karıştırın. Ve sonra istediğiniz kokuyu ekleyebilirsiniz. Sonra uygulayabilirsiniz. Bu merhemin yardımıyla dudaklarınız yumuşar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.