Yaşlanma Karşıtı cilt bakımı için doğal bitkiler!

0 52

Cilt bakımı evde yapılabilir mi? Cilt bakım ürünleri tavsiyeleri nelerdir? Cilt bakımı evde pratik olarak nasıl yapılır? Cilt bakım cihazı ne gibi faydaları vardır? Cilt bakımı nedir? En iyi cilt bakım ürünleri hangileridir? İşte Cilt bakım için tüm detaylar…

1- Yüzdeki çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için hindistancevizi tedavisi

Hindistancevizi yağı

Genç kadınlar, yüz hatlarını ve kırışıklığını önlemek için hiç te geç kalmadılar. Bu önlemlerin başında hindistancevizi ile doğal tedavi gelir. Ancak tetra pak kutularda satışı yapılan süt kullanmaktan kaçının. Bu kürü hazırlamak için 1 tabak hindistan cevizini rendeleyin ve süt ekleyin. Bundan sonra yüzünüze 10 dakika uygulayın, sonra yüzünüzü yıkayın. Hepsi bu!

2- Çizgileri ve kırışıklığı önlemek için avokado

avakado

Avokado, cildin parlaklığını arttırmada ve saç çizgilerini ve saç kırılmasını önlemede etkilidir. Avokadoyu kabarık hale gelene kadar rendeleyin, yüzünüze macun gibi 10-12 dakika uygulayın. Sonra ılık suyla yıkayın. Bunu kullanmanın bir başka yolu da soğutulmuş avokadoları derin dondurucuda tutmak ve daha sonra cilde masaj olarak uygulamak. Alternatif olarak, avokado satın alamazsanız, onu patatesle değiştirebilirsiniz.

3- Yüzdeki çizgileri ve kıvrımları azaltan Hint yağı

Hint yağı

Cildinizi taze tutmak ve daha yumuşak yapmak için, hint yağı kullanabilirsiniz. Cildiniz kuru ise, cildinize biraz damlatın ve masaj olarak uygulayın. Yüz çizgilerini ve kıvrımlarını azaltmak ve kuru ciltleri nemli tutmak için büyük etkileri vardır.

4- Yaşlanma karşıtı Saf Bal Tedavisi

Saf bal

Günde en az 5-8 saat işyerinde geçiriyorsanız ve kuru, donuk, yorgun hissediyorsanız, saf bal maskesi yapmanızı tavsiye ederiz. Cilt bakımı için yatağa girmeden önce, masaj olarak bal uygulayın. Ayrıca, eğer yüzünüzde aynı problem varsa, onu tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

5- Yaşlılık lekelerini azaltmak ve önlemek için limon bakımı

Limon yağı

Limon düzenli kullanılıyorsa cildi beyazlatma gibi bir özelliğe sahiptir. Yaşlılık lekelerini önlemek veya lekeleri azaltmak için mucizeler yapabilirsiniz. Limonu sadece 2-3 damla sıkın ve yaşlılık lekelerinin bulunduğu yere uygulayın.

6- Yüz hatlarını ve kıvrımlarını azaltmak için Şeker Kamışı Suyu

şeker kamışı

Şeker kamışı suyunu yalnızca yaz aylarında bulabilirsiniz. Şeker kamışı suyunu curcuma tozu ile karıştırırsanız, yüz hattını ve kıvrılma riskini azaltmak için kesinlikle mükemmel çözümler bulursunuz. Macun haline getirin ve boyuna 6-10 dakika uygulayın. Bundan sonra yüzünüze buz uygulayın ve yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

7- Otuz yaşın ilk yaşlanma sinyallerini azaltmak

ananas

Eğer otuz yaşınıza ayak bastıysanız, yaşlanma sorunları ortaya çıkmaya başlar. Biraz ananas alın, dilimleyin ve 5 dakika boyunca yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Ananas, yaşlanmanın ilk sinyallerini azaltmak için iyidir.

8 – Kırışıklığa karşı doğal tedavi için Sandal ağacı yağı, Sardunya yağı, gül yağı, yasemin yağı

çiçekler

Sandal ağacı yağı, sardunya yağı, gül yağı, yasemin yağı bir şişeye 5 damla damlatın. Hepsini satın alamazsanız, sandal ağacı yağı, sardunya yağı, gül esansları almaya çalışın. Hepsini karıştırın ve ardından cildinize masaj olarak uygulayın. Her gün uyumadan önce ve banyolardan sonra yapın.

Alternatif olarak, her gece bir maske yaparak 5 damla gül yağı, sandal ağacı yağı ve limon suyu ile hazırlayabilirsiniz. Masaj olarak cildinize uygulayın ve bütün gece cildinizde tutun. Bu karışım, sivilceleri azaltmanıza ve cildi yenilemenize yardımcı olacaktır.

9- Şişlikler ve kuruluk için öz yağı

öz yağı

8 damla somon yağı, 4 damla sandal ağacı yağı, 6 damla papatya yağı ve 5 damla havuç tohumu yağı karıştırın ve masaj için gözaltına uygulayın. Gözaltındaki hassas bölgeye yumuşakça uygulayın. Bu sayede cildiniz güçlenir, şişlikleri azalır ve lekeleri yok olur.

10- Yaşlanma sorunları için çiçek maskesi bakımı

Çiçek yaşlanmaya karşı maske yapmak için idealdir. Yeterli zamanınız varsa, kendi çiçek maskenizi yapabilirsiniz. 4 çay kaşığı zeytinyağı ve kadife çiçeği yaprağı, 4 çay kaşığı zeytinyağı ve gül yaprağı, 4 çay kaşığı zeytinyağı ve papatya yaprağı, 4 çay kaşığı ve ıhlamur yaprağı gerekli malzemelerdir. Bunlardan herhangi birine sahipseniz, maskenizi hazırlayabilirsiniz. 1 çiçek kullanın, biraz su ekleyin ve bu maskeyi yüzünüze 20 dakika uygulayın, ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Yüzünüzü yumuşatır ve cildiniz tekrar nefes almaya başlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.