Yağlı Ciltler Yapılması Gerekenler:

Yağlı Ciltler Yapılması Gerekenler:

Yağlı Ciltler İçin Ne Yapılmalı

  100 kadına sormadık ama ‘yağlı cilde sahip olmak istermisiniz diye sorsaydık tahminen alacağımız en popüler cevap ‘hayır’ olurdu. Yağlı cilt en istenmeyen cilttir . Kışın bir nebze de olsa daha az yağlı olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuzdur.

          Kuru ciltler daha kuru olur ama yağlı ciltler daha az yağlı olmazlar. Peki yağlı cilde sahip olanlar kış aylarında nelere dikkat etmeli? Devam edin.

1- Cilt İçin Doğru Nemlendiriciyi Seçin:

    Yağlı cilde sahip olan kişiler kışları da yağ içermeyen bir nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmalılar. Alacağınız nemlendiricinin üzerinde mutlaka yağlı ciltler için diye üzerinde yazar. Yağlı ciltler için E vitamini de içermesine dikkat ederseniz en iyi seçeneği seçmiş olursunuz. Bol bol yüzümüzü yıkamamızda işe yarayacaktı tabi. Her yüz yıkama işlemi sonrasında yağ dengesini sağlamak için nemlendiriciyi mutlaka uygulayın.

2.Yağ İçermeyen Kozmetik Ürünlerini Tercih Edin:

Alışverişlerinizde önceliği yağ içermeyen su bazlı ürünlere verin. Kozmetik ürünleri faydalı yağlar içerse bile bunları tercih etmeyin çünkü ne olursa olsun cildinizdeki yağ oranını artıracak ki hiçbirimiz bunu istemeyiz. Daha uzun süre cildinizde duracak ve matlık efekt i verecek toz ürünler sizin için daha ideal olabilir.

Bol Bol Su Tüketin

Dünya yıldızlarının %75’i güzel görüntülerini suya borçlu olduklarını söylüyorlar. Bu kadar insan bir araya gelip yalan söylüyor olamaz. Su içmek, hayatımızın en önemli nimeti olduğu kadar, güzelliğimizi de ayakta tutan, gençliğimizi uzatan ve sağlık açısından birçok konuda bizi destekleyen bir nimettir. Günlük en fazla 10-15 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Cildinizin ihtiyacı olan nemi almanızı sağlar aynı zamanda toksinlerin ve bakterilerin gözeneklerinizden atılmasına da yardımcı olacaktır.4-Asla Cildinizle Oynamayın

Sivilceler, siyah noktalar ve diğerleri… Elinizi yüzünüze götürme alışkanlığınızı bırakmalısınız. Sivilce ve siyah noktalarınızla oynamayın. Her cilt farklıdır. Arkadaşınıza iyi gelen krem ya da maske size iyi gelmeyebilir. Kendi cildinizi iyi tanımalısınız. Doktorunuzun önermediği ilaçları kesinlikle kullanmayın. Eğer cildinizden çok rahatsızsanız, bir dermatologla görüşmeyi deneyin, arkadaşınıza değil…

5-Cilt İçin Alkol İçeren Tonikler Kullanmayın:

   Yağlı ciltleri ferahlatır gibi algı olsa da alkol içeren tonikler kullanmayınız. Bu ürünler anlık bir ferahlama sağlar aslında cildinizdeki doğal yağları giderir ve cildiniz yine daha fazla yağ üretir. Bu da daha fazla yağlanma ve diğer cilt sorunlarını kaçınılmaz yapar. Cildinizi alkolsüz, hafif bir tonikle temizlemeyi tercih edin. Toniğinizi buzdolabında tutarsanız, soğuk tonik cildinizi ferahlatıp, canlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir