Topuk Çatlağı için Doğal Kür

Topuk çatlağı çoğu insanın karşılaştığı ve doğal çözüm aradığı bir durumdur. Topuk çatlağı neden olur nasıl geçer? Topuk çatlağına aspirin iyi gelir mi? Topuk çatlakları için vazelin ve aspirin ne düzeyde faydası olur? Topuk çatlağına ne iyi gelir? vb tüm soru ve sorunlara doğal bir çözüm olacak bir kür ile karşınızdayız.

Topuk Çatlamasının Nedenleri

Egzama, aşırı kilo, uzun süre ayakta kalma, ter bezlerinin düzensiz çalışması, topuklu ayakkabı ve arkası açık ayakkabı kullanımı, kadınlarda menapoz sonrası görülen cilt kuruluğu, çeşitli deri hastalıkları, çıplak ayak dolaşmak, kalitesiz ve sert tabanlı ayakkabı kullanımı ve ayak mantarı, gibi nedenlerden ileri gelmektedir.

Topuk Çatlakları İçin Doğal Kür

Malzemeler

1 çay bardağı vazelin

1 çay kaşığı karbonat

5 adet aspirin

topuk çatlağı

Hazırlanışı

Şimdi bir kabın içerisine aspirinlerinizi ezerek koyunuz. Hemen üzerine de karbonat ve vazelin ekleyerek karıştırınız. Ardından topuk kısmındaki çatlak kısımlara ovalayarak sürün. Sonra üzerinde birazcık bekledikten sonra bir çorap giyin ve gece o vaziyette yatın. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte topuk bölgenizin daha hafif ve yumuşadığını hissedeceksiniz.

Bu uygulamayı 2 hafta boyunca haftada 2 kez uygulamanızı öneririz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.