Tere Kürü Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 97

1. Tere, turp türlerinde olduğu için bakla yemeği yapılacaksa eğer üzerine konulan veya cacığın içine veya dolmaya konulan dereotu ile karıştırılmaması gerekmektedir.

2. Hamile kadınlar muhakkak ilk 4 ay boyunca tereden uzak durmak zorundadırlar

3. Kurutulmuş olan tere tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Tere otu alınırken dikkat edilmesi gerekli olan bazı hususlar vardır. Öncelikle sararmamış olmalıdır. Çünkü sararmış olan ot zehirli olabilir. Özellikle de depresif hastalıklarda çok tehlikeli olabilmektedir.

4. B-6 vitamini açısından tere zengin bir bitkidir. Aynı zamanda kükürtçe de bol bir bitkidir ve sindirim kolaylaştırıcıdır.

5. Tere çok geniş vücut bölgelerine etkisi olabilen spektrumu fazla bir bitkidir. Özellikle tek başına tüketilmesi gereklidir. Etkisini yitirmemesi için salata ve benzeri ürünle beraber kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

6. Anemi şikayetleri genellikle demir elementinden kaynaklanır. Bunun için tere tüketimini arttırmanız faydanızadır. Eğer romatizmal iltihaplı hastalıklarınız varsa kullanmanız önerilir. Genellikle iyi huylu olduğu düşünülen prostat büyümesi ve benzeri rahatsızlıklarda ayda 5 gün 1 er defa suyunun içilmesi önerilir.

7. Kanser türlerinden biri olan Akciğer kanserine maalesef çok sayıda insan yakalanmaktadır. Bunun için uygulanması fayda sağladığını düşünülen tere otu kürü muhakkak yapılmalıdır. Bu kür uygulandıktan kısa bir zaman dilimi sonrasında nefesinizin açıldığını hissedeceksiniz. 8. Özellikle böbreklerinden hastalık kapmış olan kimsenin de Potasyumca zengin bu bitki kürünü tüketmesi gerekir. Diyaliz hastalarının ve böbrek yetmezliği yaşayan hastaların tere otu kürünü denemeleri önerilir. Ancak sağlıklı yaşam için doktorunuza başvurmanızı her halükarda öneriyoruz.

Tere kürü yapılışı nasıl

Tere Kürü Nasıl Yapılır

5 gün boyunca düzenli olarak her kahvaltıdan 1-2 saat sonra ve öğle yemeğinden soyarım saat 1 saat sonra 15-20 adet tere otunu saplı olarak tüketmek gerekir. Gerekirse, tere üzerine 1 veya yarım suyu sıkılabilir. Ancak unutulmaması gereken bir şey vardır. O da limonun dışında herhangi bir sebze veya turunçgilin ilave edilmemesidir. Şikâyetleriniz artarsa kısa bir ara vermenizde fayda vardır.

Akciğer kanseri hastaları için özel bir nokta vardır. Onlar bu kürü 5 gün uygulamalı ve 3 gün ara vererek yapmalıdırlar. Üç gün ara verdikten sonra ikinci bir 5 gün daha devam etmeleri önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.