Su İçerek Sağlıklı Zayıflama! Müthiş Buluş!

Diyetvezayiflama.net ekibinin bugün sizler için araştırmaya değer bulduğu konu ‘İçme suyunun kilo vermedeki etkisi’… İçme suyu kilo vermenize neden olur mu? Tarçınlı su ile zayıflama mümkün mü? Günde 4 litre su içerek zayıflama ve su içerek zayıflama mümkün mü? Su içerek kaç kilo verilir? Günde 3 litre su içerek zayıflamak için nasıl bir program uygulamalıyım? Zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.Günde 1,5 litre su içmemizin faydası var mı? İçme suyu tüketmek kiloları yok etmenize yarar mı? Bu sorular merak edilenler arasında yer almaktadır. Çizgiyi korumak ve kilo kaybı için belirli suları tercih etmeli miyiz? Şimdi değerlendirme için başlayalım.

Öncelikle Su İle Alakalı Bilinmesi Gerekenler

  • Tek başına su içmekle kilo verilmez.
  • Su, diyet durumunda bir katkı ürünüdür
  • Suları değiştirmek gerekir
su içmek

Su ile ilgili özel bir Not

Suyun kilo kaybında direkt bir etkisi yoktur -bazı termal sular hariç – Ancak, her zaman aynı şekilde tüketmemeniz koşuluyla, diyet sırasında rol oynayabilir. Su İçmek tek başına kilo vermeye sebep olmaz

Suyun zayıflamadaki etkisi

Vücudun yarısından fazlasını su oluşturur ve vücut çalışmak için sürekli olarak su tüketir. Su, çeşitli rollere sahiptir:

  1. Vücut ısısını 37 ° C civarında tutar
  2. Vücudumuzu temizler
  3. Atık ve toksinleri yok eder
  4. Hücrelerin nemlendirilmesini sağlar
  5. Yağlama yoluyla eklemlerimizin düzgün çalışmasını sağlar.
  6. Sağlığımız için gerekli besinleri, vitaminleri, elementleri ve mineralleri taşır.

Bu nedenlerle su vazgeçilmezdir.

Aslında her gün 1,5 litre su kaybediyoruz, idrar, dışkı, cilt ve solunum yoluyla. Bu kaybı telafi etmeliyiz. Yiyecek su ihtiyacının bir kısmını getirir, gerisi içeceklerden gelmelidir.

Su ile ilgili Kötü haber

Kilo vermeyi veya zayıf kalmayı korumak için su içmeyi düşünmek yararsızdır.

Su, Diyet Durumunda Bir Yardımcıdır

Diyet sırasında – anahtar olarak kilo kaybı ile gerçek bir diyet – su önemli bir rol oynayabilir. Zayıflama sırasında ürik asit ve keton seviyeleri daha yüksektir. Daha fazla içmek ürik asit seviyesini artırabilir (idrar yok etme) ve böylece bu atıkları daha kolay ortadan kaldırabilir. Diyet hastalarına günde en az 1 litre su içmelerini önerilir. Ek olarak, diyetler, özellikle düşük kalorili diyetler, minerallerde azalmalara ve eksikliklere neden olabilir. Bu nedenle mineraller bakımından zengin su içerek bu kayıpları telafi etme şansı vardır.

Büyük bir bardak su içmek, yiyecek özlemini hafifletmek için etkili olabilir. Aslında doymuş bir mide hissi verir. Unutma, su herhangi bir kalori sağlamaz. Bu nedenle, tekrar tekrar su çeşitlerini değiştirmek akıllıcadır. Ve sonra, su içmek, başka bir şey içmek demek değildir (meyve suyu, kola vs.)

Suları değiştirmenin faydası var mı?

Sık sık bunu diyet veya diyet sırasında tüketmemiz gerektiğini duyuyoruz, ancak bunun tersi de söz konusudur. Magnezyum bakımından zengin bir su tüketmek, bağırsakları tahriş edici olabilir. Çünkü magnezyumun müshil etkisi vardır. Diyet sırasında ne kadar çok su içerseniz o kadar iyidir. Her birinin minerallerine göre kendi özel katkıları vardır. Su, Kalsiyum planıyla ilgili eksiklikleri aşmak için yardımcı olur… Magnezyum yönünden zengin bir su yorgunluğa karşı savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, magnezyum, strese bağlı yiyecek isteklerinin kontrol altına alınmasına yardımcı olabilecek bir sakinleştiricidir.

Sülfatlar, idrar söktürücü özellikleri sayesinde vücuttaki toksinleri yok etmeye ve bağırsak geçişini iyileştirmeye yardımcı olur. Potasyum bakımından zengin su, doku drenajını teşvik ederek suyun tutulması ile etkili bir şekilde mücadele eder, ancak ek olarak, vücuda, özellikle böbreklere, atıkları (özellikle üre ve ürik asit) elimine etmede yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.