Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

0 61

Sabahın erken saatlerinde uyanıp aynanın karşısına geçen bayanların en büyük dertlerinden biri de yüzünde gördükleri ve hiç hoşlanmadıkları sivilcelerdir. Birçok yöntem denediğiniz halde bu sivilcelerden kurtulamıyor musunuz? O halde ‘sizin için bir doğal reçetemiz var’ diyerek müjdeyi vermiş olalım. Özellikle de ergenlik çağına vardıktan sonra nerdeyse 10 yıl boyunca özellikle gençlerin en büyük sorunlarından biridir bu. İşte bunun için sivilce maskesi nasıl yapılır bu yazımızda sizlere www.diyetvezayiflama.net ekibi olarak sunmaya çalışacağız.

Sivilce maskesi nasıl yapılır

Ortaokul çağlarında en büyük sorunlardan biridir sivilceler. Ergen sivilcesi adı da verilen bu sıkıntı, bir senaryo değil bizzat her gencin yaşadığı sorunlardan biridir. Bunun için kendi başınıza ev ürünleriyle evde yapabileceğiniz kolay ve pratik bir sivilce maskesi tarifi vereceğiz. Yapacağımız bu tarifin en ayırt edici özelliği bütçemizi çok zorlamayacak ve pazarda rahatlıkla bulunabilir ürünlerden yapılabiliyor olmasıdır. Tamamen bitkisel doğal ürünlerle yapacağımız bu sivilce maskesi için ihtiyacınız olan ilk şey bir kalem ve bir kâğıt parçası. Çünkü tarifi yazmanız ve cebinize koyarak hemen uygulayacağınıza ve arkadaşlarınıza tavsiye edeceğinize inanıyoruz.

Vücut gözenekleri yağlı olan kimseler için de yağlı ciltler için uygun sivilce maskesini tarifimizden hemen sonra not olarak düşeceğiz. Evde rahatlıkla yapılabilecek maskemizi sunalım.

Ev Yapımı Limonlu Sivilce Maskesi

Sivilce maskesi nasıl yapılır

İhtiyacınız olan sadece iki malzemedir. 2 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı limon suyu yeterlidir.

Nasıl Yapabilirim?

2 yemek kaşığı balı ve 3 yemek kaşığı kadar limon suyunu birbirine karıştırarak iyi kıvam bulmasını sağlayın. Henüz yaparken direk uygulayabilirsiniz yüzünüze. Bu yöntem yerine karıştırdıktan sonra hafif ısıtarak ardından ılık olunca da sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz…

Nasıl Kullanırım?

Yaklaşık 1 hafta boyunca her gün uygulamanızı öneririz. Sivilce bölgesine 15-20 dakika boyunca uygulayın. Sonrasında ılık bir su ile iyice temizledikten sonra farkı hemen göreceksiniz. Eğer çok fazla sivilceniz yoksa bir hafta için sadece 3-4 kez uygulamanız da kâfidir. 5-7 gün içinde etkisini göreceksiniz. Maskenin uygulanacağı bölgenizin herhangi bir kimyasal makyaj veya boya kalıntısının olmamasına dikkat etmelisiniz. Uygulayacağınız bölgenin makyaj kalıntılarından arınmış olmasına dikkat edin.

Yine de eğer alerjik bir durumunuz varsa doktorunuza danışmanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.