Sigillerden kurtulmak için 5 doğal tedavi

Hpv siğil duası var mı? Bitkisel sigil tedavisi yöntemleri neler? Yüzdeki sigil nasıl geçer? Siğil ilacı var mı? Hpv virüsünü öldüren bitkiler nelerdir? Sigilden kurtulma duası ile sigilden kurtulanlar var mı? Elma sirkesi sigile iyi gelir mi? Daha fazla sigilden kurtulmaya dair soruya cevap bulacağınız bu özel paylaşımımız sizin için. Hemen başlayalım.

Sigilden kurtulma için bu ev tedavilerinin uygulanmasında ısrar etmeliyiz, çünkü yalnızca bu şekilde tatmin edici sonuçlar elde edeceğiz. Yassı siğiller, sıklıkla insanı etkileyen papilloma virüsünün (HPV) alt tiplerinden birinin ortak belirtilerinden biridir. Düz sigil bir yüzey ile karakterize küçük, hafif kabarık, kırmızımsı kahverengi bir cilt lezyonudur. Genellikle yüzün belli kısımlarında görülürler, fakat aynı zamanda ellerde ve boyunda şekillenme eğilimindedirler. Ciddi bir sağlık sorunu değillerdir, ancak bulaşıcıdırlar ve özellikle bağışıklık sistemi zayıfladığında ortaya çıkarlar. Neyse ki, özellikleri nedeniyle, daha agresif yöntemlere başvurmadan sigilden kurtulma için birkaç doğal tedavi vardır.

Aşağıdaki en iyi 5 doğal tedaviyi sizlerle paylaşıyoruz. Bu sorunla karşılaşırsanız, bunları uygulamaktan çekinmeyin.

1. Hint yağı ve maya

Yassı siğillere karşı savaşmak için hint yağı önerilmektedir. Hint yağı yağının yağ asitleri ve antioksidanları, düz siğillere karşı etkili bir tedavi sağlamak için mayanın vitaminlerine ve minerallerine bağlanır. Etkilenen bölgelere bağlı kalarak bu çıkıntıların giderilmesine yardımcı olan yapışkan bir maske oluştururlar .

Malzemeler

2 yemek kaşığı hint yağı (30 g)

1 çay kaşığı maya (5 g)

Hazırlık

Hint yağı ile bir çay kaşığı maya karıştırın. Ürünü siğiller üzerine sürün ve bir bandaj veya yapışkanla örtün. Bütün gece hareket edebilirsiniz. Yatmadan önce bir ay boyunca her gün işlemi tekrarlayın.

2. Papatya yağı

Bu yağ cildin yeniden hidratlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olan ve kayda değer miktarda antioksidan ve mineral sağlayan bir doğal bitkidir. Bu işlemle, düz siğilleri yatıştırmak ve yok edilmelerini kolaylaştırmak için olağanüstü etkiye sahiptir. Papatya yağı ile siğillerin etkilerini optimize ediyoruz.

Malzemeler

1 yemek kaşığı papatya yağı (15 g)

Hazırlık

Akşamları yatmadan önce siğillere bol miktarda ürün uygulayın. Yapışkanlı bir bandaj veya bandaj ile örtün ve gece boyunca bırakın. Ertesi gün temizleyin ve bir iyileşme görene kadar tedaviyi tekrarlayın.

3. Soğan suyu ve tuz

Soğanlardaki kükürt bileşikleri, ciltte düz siğiller üreten virüslerle savaşmaya yardımcı olan bir antiviral etkiye sahiptir. Gerçekten de, doğal asitleri cildin pH’ını geri kazandırır ve ölü hücreleri yok ederken, siğillerin sertliğini yumuşatır.

siğilden kurtulma

Malzemeler

1 soğan

1 çay kaşığı tuz (5 g)

Hazırlık

Soğanı soyup birkaç parçaya bölün. Bir kaseye koyun ve bir çay kaşığı tuz serpin. 10 dakika bekletin, ardından suyunu çıkarmak için karıştırıcıya geçin. Soğan suyuna bir pamuklu çubuk batırın ve siğiller üzerine uygulayın. Çözümün birkaç saat veya bir gece boyunca çalışmasına izin verin. Cilt iyileşene kadar günlük tekrarlayın.

4. Sodyum bikarbonat

Sodyum bikarbonatın eksfoliyan ve yumuşatıcı etkisi, yüzde veya ellerde oluşan düz sigillerin boyutunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Özellikleri ölü cildi ortadan kaldırır ve optimal hücresel yenilenme için kan dolaşımını iyileştirir.

Malzemeler

1 çorba kaşığı sodyum bikarbonat (10 g)

2 yemek kaşığı su (30 ml)

Hazırlık

Kalın bir hamur elde edene kadar kabartma tozu suyla karıştırın. Ürünü sigiller üzerine hafif dairesel masajlarla sürtün. 40 dakika bekletip durulayın. Siğil kaybolana kadar her gün tekrarlayın.

5. C vitamini

C vitamini düz siğiller ile mücadele için, C vitamini kaynakları, siğil ve izlerin tedavisini destekleyen asitli bir pH’a sahiptir. Doğrudan uygulanması hücre yenilenmesini teşvik eder ve yabancı maddeleri ve ölü hücreleri temizler.

Malzemeler

2 C vitamini tableti

1 yemek kaşığı su (15 ml)

Hazırlık

C vitamini tabletlerini bir harçta toz haline gelinceye kadar ezin. Bir çorba kaşığı su ile karıştırın ve bir macun oluşturun. Tedaviyi siğillerden etkilenen bölgelere uygulayın ve 30 ila 40 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve günlük olarak tekrarlayın.

Bu çarelerin işe yaraması için uygulamalarında ısrarcı olmanız gerektiğini unutmayın. Bunları yalnızca arada bir uygularsanız, farkı hemen hemen fark edemezsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.