Saraçoğlunun Düz Yapraklı Arslanpençesi Önerisi

Çoğumuzun korkulu rüyalarından biri de aile bireylerimizden biri veya birilerin tıpta çokça rastlanan kanser türlerinden birine yakalanması riskidir. Prostat, meme, lenf veya rahim ağzı kanser türlerinden birine yakalanma riskiniz her zaman vardır. Her bir bireyin bu endişeyi ve sıkıntıyı hissetmesi çok normaldir. Son zamanlarda yapılan çok derin ve titiz araştırmalar bu konuda tıbbın ortaya koyduğu verilerin tatmin edici düzeye ulaştığını göstermektedir. İşte saraçoğlunun düz yapraklı arslanpençesi bitkisinin mucize faydalarına değineceğiz.

Alman Bonn Üniversitesi de bu konuda sıklıkla araştırma yapan önemli üniversitelerden biridir. Bu Üniversitenin Profesörlerinin de dediği her insanın kansere yakalanma riski %10 civarındadır. Bu kanser riskine karşı çözüm olarak görülen bitkilerin başında da Arslanpençesi bitkisi yer almaktadır.

Tabiki Arslanpençesi bitkisi yukarıda saydığımız kanser türlerine karşı aynı güçte ve etkide bulunmamaktadır. Bazı özel veriler var. Mesela Meme kanserine karşı etkisi %90-95 civarında, Prostat kanserine etki gücü %55-60 civarında, Rahim kanserine karşı gücü ve etkisi %70-75 civarında ve Lenf bezleri kanserine ise %80-85 civarında bir ekişi var.

Arslanpençesi ülkemizde arslankulağı, arslankuyruğu ve kırkbaş olarak da biliniyor. Tıp Kitaplarında arslanpençesi üzerine çok az bilgi yer almaktadır. Maalesef çok az bir araştırma konusu olmuştur. Birbirlerinden tamamen farklı olan onlarca arslanpençesi bitkisi türü mevcuttur. Hormon dengeleyici özelliği çok az bilinen özelliklerinden biridir.

Arslanpençesi

Düz yapraklı Arslanpençesi Yetiştiği Yerler Nereler?

Arslan pençesi çoğunlukla Akdeniz bölgesinde yetişmekle birlikte özellikle Türkiye, Suriye, Irak, Yunanistan ve Kıbrıs’ta da gelişi güzel bir şekilde, herhangi bir ek çaba harcanmadan yetişebilmektedir. Bu bitki boyu yaklaşık 50-70 cm arasında uzayabilmektedir. Bitki üzerinde hem dişi hem de erken organ aynı anda bulunabilir. Zehirli hiçbir yan etkisi de yoktur. Hasat zamanı ise ilk çiçek açtığı zamanda taze olarak toplatılmalıdır. Genellikle Nisan ve Mayıs ayı boyunca ve Haziran aylarının başına kadar çiçek açar. Neslinin tükenmemesi için bu çiçeklere ait yumrulara aslan dokunulmamalıdır. Toprak yüzeyine yakın kısımlarda bıçakla hafifçe veya makasla kesebilirsiniz. Arslan pençesi genellikle yaprak sapı, yaprak, kök ve çiçekleri kullanılmalıdır.

Düz Yapraklı Arslan Pençesi Faydaları

  1. Rahim, meme, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu etken maddeler içerir.
  2. Henüz kansere yakalanmış olan hastalar içinde etkisi çok güçlü bitkilerdendir.
  3. Kanserin İleri aşamalarda yavaşlatıcı etkisi vardır.
  4. Kadınların menapoz süreçlerinde gerginlik, ruhsal sıkıntı, depresif hareketler, terleme ve stres üzerinde rahatlatıcı etkisi ve dengeleyici etkisi vardır.
  5. Arslanpençesi Böbrek, prostat hastalıklarına karşı önleyici ve koruyucu etkisi vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.