Salatalık Maskesi Tarifleri

0 60

Çoğu bitki bilindiği üzere karışımları yapılarak kullanılması tercih edilmektedir. Bu vesileyle diğer bitkilerin de etkisinden yararlanılmış olmakta ve daha güçlü etkiler oluşturmaktadırlar. Ancak salatalık tek başına kullanıldığı zamanda etkili olan birçok etken madde içermektedir. Gözlerde yer alan morluklara, şişliklere iyi gelmektedir. Bunun için basitçe salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli şey salatalığın suyunun daha fazla etkili olduğudur. Bu vesileyle göze canlılık ve rahatlık verir. Şimdi Salatalık maskesi kullananlar için alakalı yaptığımız çalışmayı sunuyoruz. diyetvezayiflama.net ekibi olarak 3 ayrı maske tarifini sizler için derledik. Salatalık maskesi tarifleri için okumaya devam edin diyoruz.

Sivilceler İçin Salatalık Maskesi Tarifi

Salatalık maskesi tarifleri

Sivilceler neden çıkar? Çünkü vücudumuz yağlıdır. İşte cildimizin gözeneklerine sıkışmış olan bu yağ ve makyaj kalıntıları ancak bu vereceğimiz tarifle inşallah giderilmiş olacaktır. Bu maske, bal ve salatalık sayesinde cildi nemlendirerek yağları ciltten arındırmış olacaktır.

Gerekli olan malzemeler: 1 çay kaşığı kadar doğal bal, yarım adet salatalık, 1 kaşık kadar da yulaf ezmesi yeterlidir. Önce Yarım salatalığın kabuklarını soyarak parçalayınız. Bir kâsenin içerisine yulaf ezmesi bal ve parçalanmış salatalıkları koyun ve iyice karıştırdıktan sonra küçük bir fırça ile yüz bölgenize sürün. 10-15 dakika sonra bolca su ile durulayın. Unutmayın bu maskeyi en fazla haftada 1 kez uygulamanızda fayda vardır.

Lekeler İçin Salatalık Maskesi Tarifi

Ciltte oluşan lekelere sebep olan şey güneşten gelen ultraviyole ışınlarıdır. Salatalığın içeriğindeki yoğun su, işte bu cilt lekelerine çok iyi gelir.

Salatalık maskesi için gerekli malzemeler şunlar: 4 tatlı kaşığı yağsız yoğurt, yarım adet limon, 1 tatlı kaşığı salatalık suyu ile hazırlanmaktadır. Salatalığı iyice doğradıktan sonra suyunu ayırın. Kâsenin içerisine yarım limonun suyunu sıkın. Hiç bekletmeden üzerine de 4 tatlı kaşığı yoğurt ve salatalığın suyunu da ekleyin. Daha sonra iyice karıştırarak gözler hariç her yere iyi sürün. Yaklaşık 15- 20 dakika sonca su ile durulayın. Bol su ile yıkayabilirsiniz.

Tüm Ciltler İçin Salatalık Maskesi Tarifi

Yağlı kuru, normal tüm ciltler birazdan sunacağımız maskeyi kullanabilirsiniz. Bu hem kırışıkları giderecek hem de daha pürüzsüz ve iyi bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Bu salatalık maskesi için gerekli malzemeler: 4-5 yaprak nane, 1 yumurta akı,  1 adet salatalık tarifimiz için yeterlidir. Önce elimize salatalıkları alıp doğruyoruz ve taze nane yaprakları ile beraber robot ile iyice karıştırıyoruz. Daha sonra küçük bir kâsenin içerisine yumurta akını ayırarak yaptığımız diğer karışımın içerisine dökün. Ve iyice karıştırdıktan sonra kıvamı iyi ise yüzünüze sürün yaklaşık 20 dakika sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz. Yumurta akı cildi gerginleştirir ve kırışıklıkları giderir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.