Salatalık diyeti faydalı mı zararlı mı?

Elbette her diyet uygulamasında olduğu gibi içimizden salatalık diyeti yapanlar vardır. Önemli olan salatalık diyeti yapanların yorumları ve faydasının olup olmadığının bilinmesidir. Genellikle yapılan çoğu yorumda salatalık diyeti ile zayıflayanlar olduğunu söyleyebiliriz. Belki de salatalık diyeti ile kaç kilo verilir? Sorusunun cevaplandırılmasından önce salatalık diyeti nasıl yapılır ve faydaları var mıdır sorusuna cevap vermek başlangıç itibariyle daha doğrudur. Salatalık hemen hemen hiç kalori içermiyor. Salatalık sağlığınız için iyidir. Salatalık diyeti çok faydalıdır. Salatalık diyetinin diğer diyetlere göre birkaç avantajı vardır. Örneğin bu diyet ile açlık çekmenize gerek yok. Çünkü sebzeler yeterince zengin ve salatalık % 95 oranında sudan oluştuğu için kalori içermiyor. Bu yönüyle salatalık sağlığınız için çok iyidir.

Çoğu zaman diyetlerde vitamin mineral eksikliği birçok hastalık semptomları ortaya çıkarır. Çünkü tek taraflı olarak beslenirsiniz -salatalıklarla kilo vermek çok hızlı değildir, çünkü salatalık, vücuda gerekli vitaminleri, elementleri ve mineralleri sağlar. Ayrıca çoğu sebzede erepsin enzimi bulunur. Bu enzim, proteinlerin parçalanmasına yardımcı olur ve bu nedenle sindirimi destekler.

Neden her gün salatalık yemeliyiz? Çünkü salatalık sağlıklıdır.

salatalık diyeti

Salatalık diyeti

Salatalık diyeti hakkında endişelenmeyin, sadece yeşil sebzeleri yemek zorunda değilsiniz. Zayıflama ajanlarını diyetinize dahil etmek yeterlidir. Bu çeşitlilik vücuda sağlık katar. En iyi organik salatalıkları satın almaya çalışın. Böylece, bir başka diyete ihtiyaç duymadan ve korkmadan kâsedeki güzelim diyet yemeklerini güvenle yiyebilirsiniz.

Salatalık diyeti ile diğer diğer diyetler arasında seçim yapabileceğiniz özel nedenler var. Her yemekten önce biraz salatalık dilimleri yiyin. Yüksek su içeriği doygunluk hissi yaratır. Salatalığı diğer yaptığınız diyetler için de bir bileşen olarak kullanabilirsiniz.

Diğer diyet uygulamaları ile birlikte salatalık suyu için

Sabahleyin bir kahvaltı öğünü yerine içebilir ya da sizi daha hızlı doyuracak daha az yemek için normal öğünlerinizde bir içecek olarak içebilirsiniz. Salatalık suyu yapmak için, sadece bir meyve sıkacağı kullanmak yeterlidir. Elinizde meyve sıkacağı yoksa, salatalıkları küçük parçalar halinde kesebilir, püre haline getirebilir ve bir elek ile sıkabilirsiniz. Bir salatalıktan ne kadar meyve suyu alabileceğinizi görünce şaşıracaksınız. Salatalık suyu çok yoğunsa, önce salatalık suyunu deneyebilirsiniz.

Salatalık Suyu

Yöntemler elbette çeşitlendirilebilir. Salatalıkları yemek planınıza entegre etmek için hangi yöntemin en iyi sonucu vereceğinizi deneyin. Ayrıca farklı varyantları birleştirebilir veya günlük olarak değiştirebilirsiniz. Önemli olan, sadece salatalık yememeniz. Sebzeler birçok önemli besin maddesi içerse bile, tek taraflı bir diyet her zaman eksiklik riskini taşır. Hastalık semptomları doğurur.

Temel olarak, salatalık diyeti kesinlikle açlıktan ölmek zorunda olmadığınız ve başka bir diyet ile doymuş olduğunuz zamanlar sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biridir.

Hazırlanışı:

Sabah kahvaltısı için: Bir bardak ılık limonlu su ve 2 adet salatalık yiyebilirsiniz.

Öğle yemeği için: 1 tatlı kaşığı zencefili 1 kâse yoğurdun içerisine atın ve 3 orta boy dilimlenmiş ve haşlanmış kabak tüketmeniz iyi olur.

Akşam yemeği için: 4 büyük kaşık bulgur pilavı ( mümkün olduğunca erken saatte yenmeli) ve bir kase zeytinyağlı kabak,

Gece ise: 2 adet salatalık yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.