Saç Ektirenler Neden Pişman!

0 115

Saç ektirmeyi düşünen siz değerli takipçilerimize bugün özel bir konu düşündük. Saç ektirenler neden pişman? Bu yazımızda saç ektiren ünlüler hakkında malumatı paylaşmayacağız. Çünkü bu konuyla alakalı yeterince bol bilgi yığını paylaşıla gelmektedir. Özellikle saç ekimi sonrası hakkında sıkıntı duyulan tüm konuları ve bu sorunların çözümünün bazı pratik yöntemleri üzerinde duracağız. Bu yöntemlerin derlenmesinde önemle üzerinde durduğumuz veri, saç ektirenlerin yorumları esas olmalıdır. Bunun farkındayız. Çünkü çok fazla tavsiye ve öneri duyuyoruz. Ancak pratikte başarı şansı çok düşük olan ektirme yöntemleri de var olduğu için hassas olunması gereken bir konu olduğuna inanıyoruz.

Çoğunlukla bir siteler büyük puntolarla ‘saç ektirmenin mucize çözümü’ tarzında cafcaflı başlıklar attıkları halde ileri sürülen yöntemler maalesef çok güdük kalmakta ve sorun yumağı haline gelmektedir. Evet sözü fazla uzatmadan maddeler halinde saç ektirme de dikkat edilmesi gereken hususları paylaşalım. Saç ektirenler neden pişman hep beraber irdeleyelim ve çözüm yolları sunalım.

Saç Ektirenler Neden Pişman

Saç Ektirenlere Uyarılar

  1. Saçlarını hijyenik koşullarda ve bir tıp kurumunda ektirmiş olan okuyucularımız varsa özellikle belirtelim ki; ilk 2 hafta boyunca mümkün mertebe saç ekimi yapılan bölgeye dokunulmaması gerekmektedir. Özellikle gece yatarken yastık yüzlerine temas etmemesi çok önemli. Bunun için biraz sert bir yastık olması önerildiği gibi, giyilen elbiselerinde giyilip çıkarılırken ekim yapılan yere temas etmeyecek genişlikte bol olması gerekmektedir.
  2. Özellikle yüzükoyun yatmamaya dikkat edilmesi gerekir tam tersi saç ekimi için istifade edilen bölge olan enseye dayanarak yatılması yani sırt üstü yatılması önerilir.
  3. Yaklaşık iki hafta hamama, yüzme havuzuna, sauna spor aktivitelerine, solaryuma, ve bilumum kuaför uygulamalarına yaklaşılmamalı ve dahası yapılmaması önerilir.
  4. İlk 2 hafta sonrasında saç ekilen yer sıfıra vurulmadan hafifçe makasla kırpılabilir. Yaklaşık 1 buçuk ay zaman zarfında ise kuaföre gidilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
  5. Saç ekiminden sonra ilk 2 gün kesinlikle yıkanmamalı ve sulandırılmamalıdır. İlk yıkanacağı gün en az 2 gün sonra olmalıdır.
  6. Havludan epey bir zaman uzak durulmalı
  7. Yolculuk yapılması zorunlu ise şişme yastık kullanılması ve kafanın ön kısmının cama temas etmemesi çok önemlidir.
  8. Alkolden uzak durulmalıdır.
  9. Sigarayı azaltmalısınız.
  10. Soğuk ve sıcak temastan sakınmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.