Saç Dökülmesi tarihe karışacak! 15 Doğal Reçete!

Saç dökülmesi sebepleri nelerdir? Saç dökülmesi erkeklerde bir sorun halinde varlığını sürdürmektedir. O halde erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir, Saç dökülmesi ne iyi gelir? Saç dökülmesi neden olur? Saç dökülmesine çözüm önerilerini bu yazımızda inşallah bulacaksınız? Saç dökülmesine bitkisel çözümler elbette yok değil, ama bizler bu araştırmamızda sizlere çok özel çözüm önerileri sunacağız. Saç dökülmesi artık sorun olmaktan çıkacaktır.

Saç dökülmesi, dünyadaki en yaygın sorunlardan biridir; Dünya nüfusunun üçte birini etkiliyor. Herkes her gün 100 tel saçını kaybeder! Saçınızı düzenli olarak hafif şampuanla yıkayın. Düzenli saç yıkama, saç ve saç derisini temiz tutmak yoluyla saç dökülmesini önlemenin bir parçasıdır. Bunu yaparak, saçların kırılmasına veya dökülmesine neden olabilecek enfeksiyon ve kepek riskini azaltırsınız. Dahası, temiz saçlar daha fazla hacim izlenimi verir. Saç dökülmesini önlemek için;

Vitamin takviyesi yapın

Vitaminler genel olarak sağlıklı olmak için kullanılır. Ancak sadece için sağlıklı değil aynı zamanda saçlarınız için de iyidir. A vitamini kafa derisinde saç deli gözeneklerinin sağlıklı üretim yapmasını teşvik eder, E vitamini saç köklerinin üretken kalmasına yardımcı olmak için kafa derisindeki kan dolaşımını artırır ve B vitamini saçın sağlıklı rengini korumasına yardımcı olur.

Proteinli diyetleri zenginleştirin

Yağsız et, balık, soya ve diğer proteinleri yemek, saç sağlığını destekler ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

Saç dökülmesi

Uçucu yağlarla kafa derisi masajı yapın

Saç dökülmesi yaşayanlar, saç derisine birkaç dakika boyunca uçucu yağ ile masaj yapmalıdır. Saç köklerinin aktif kalmasına yardımcı olur. Badem veya susam yağına lavanta ekleyebilirsiniz.

Islak saçları fırçalamaktan kaçının

Saçlar ıslak olduğunda, en zayıf durumdadır. Bu nedenle ıslak saçları fırçalamaktan kaçının çünkü saç dökülmesi olasılığı artar. Ancak ıslak saçı taramanız gerekirse, çok geniş dişli bir tarak kullanın. Ayrıca saçı sık sık fırçalamaktan kaçının, çünkü saçı yaralayabilir ve kaybı artırabilir. Bir tarağı veya fırçayı değil, dolaştırmak için parmaklarınızı kullanın.

Sarımsak suyu, soğan suyu veya zencefil suyu kullanın

Kafa derinize bu sulardan birini sürün, gece boyunca bırakın ve sabahları yıkayın. Bir hafta boyunca düzenli olarak yapın inanın göze çarpan bir sonuç göreceksiniz.

Cildinizi nemlendirmek için su için

Saçınız dörtte bir sudan oluşur, bu nedenle günde en az dört ila sekiz bardak su için, sulu kalması ve sağlıklı saçların çıkması için…

Saçınız için yeşil çay için

Araştırmalar, yeşil çayın saçlara sürtünmesinin saç dökülmesi sorununu azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Tek yapmanız gereken iki bardak yeşil çayı bir bardak suya demlemek, soğumaya bırakmak ve ardından saçınıza uygulamak. Saçınızı bir saat sonra iyice durulayın. Sonuçları görmek için bunu bir haftadan on güne kadar düzenli olarak uygulayın.

Saçlar için neyin kötü olduğunu bilin

Saçınızı sağlıklı tutmak istiyorsanız, bunlara nasıl bakacağınızı bilmeniz gerekir. Saçınızı havluyla kuru ovmaktan kaçının. Aksine, saç doğal kurumaya bırakın.

Alkollü İçecekleri İçmeyin.

Saç dökülmesinden daha fazla yaşıyorsanız, alkol almaktan vazgeçin. Çünkü alkol almak saç büyümesini azaltır. Bu yüzden saç büyümesinde bir artış görmek için alkolü yok edin. Zaten İslam dini açısından da sakıncalı olmaktan öte haram bir içecek olduğu bilinen bir gerçektir.

Sigara İçmekten Kaçının

Sigara içmek, kafa derisine akan kan miktarını azaltır ve bu saçların uzamasına neden olur.

Fiziksel aktivite yapın

Her gün fiziksel aktivite için zaman ayırın. Günde 30 dakika yürüyün, yüzün ya da bisiklet sürün, hormonal seviyelerin dengelenmesine yardımcı olur, bu saç dökülmesini azaltmanın yanı sıra stres düzeylerini de azaltır.

Stresten uzak durun

Geçmişte yapılan araştırmalar, stresi saç dökülmesi ile ilişkilendiren tıbbi kanıtlar bulmuştur. Kendini strese sokmayın; Bunu yapmanın yollarından biri meditasyon yapmaktır. Meditasyon ve yoga gibi alternatif tedaviler sadece stresi azaltmakla kalmaz aynı zamanda hormonal dengeyi de geri getirir.

Sürekli ısıtma ve kurutma işlemlerinden kaçının

Saçınızı sık, sürekli ısıtma ve kurutma işlemlerine maruz bırakmayın. Isı saç proteinlerini zayıflatır ve sürekli ısıtma ve kurutma saç dökülmesine neden olan zayıflık ve kırılganlığa yol açabilir.

Başınızı terden uzak tutun

Yağlı saçları olan erkekler, terleme nedeniyle yaz aylarında kepeklenme yaşar ve saç dökülme olasılığı artar. Ayrıca, kask takan erkekler yaz aylarında büyük miktarda saç dökülmesi yaşarlar. Ter gözeneklerde birikir ve erkeklerde saç dökülmesine neden olan saç köklerini zayıflatır. Bu yüzden saçınıza havlu kumaştan bir saç bandı takmak saç dökülmesini önleyebilir.

Saçınızı nasıl şekillendireceğinizi bilin (uzun saçlı erkekler için)

Son zamanlarda saçlarınızı kaybediyorsanız saçlarınızı gevşetmeniz gerekir. At kuyruğu, örgüler ve yapay saç stilleri gibi saç stilleri, saç köklerini çekebilir ve sonunda kellik yapabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.