Radyasyondan Korunma için Doğal Yollar!

0 51

Radyasyondan korunma haberleri bizi yeterince aydınlatıyor mu? Elbette hayır. O halde radyasyon nedir kısaca bu yazımızda açıklamaya çalışacağız. Radyasyon belirtileri neler? Radyasyonun zararları ve korunma yolları var mı? Radyasyon vücuttan nasıl atılır? Radyasyon işareti nedir? Tüm bu ve benzeri sorunlara çözüm önerilerimizi okuyunuz. İşte Radyasyondan korunma için doğal yollar…

Vücudunuzdaki radyasyon yükünü azaltmanın doğal yolları… Bunlar, herkesin maruz kalma ve radyasyon yükünü azaltmasının basit yollarından bazılarıdır… Şimdi sizlere radyasyondan korunmanın bazı doğal yollarını sunacağız. Lütfen yazımızı dikkatli okuyunuz.

• Diyetinize deniz yosunu, mavi-yeşil algler, spirulina ve chlorella gibi daha fazla klorofil bakımından zengin yiyecekler verin. Bu bitkiler, tiroidinizdeki reseptör bölgesini bağlayan iyot içeren zengin mineraller içerir, böylece maruz kaldığınız herhangi bir radyoaktif iyot, tiroidinize zarar veremez. Bu besinler ayrıca, selenyum gibi zararlı serbest radikal aktiviteyi ve kanserli büyümeyi önleyen güçlü toksik maddeler ve ayrıca toksinlere bağlanan ve bunları vücudunuzdan uzaklaştıran kenetleme maddeleri içerir.

• Her rengin antioksidan bakımından zengin yiyeceklerini, özellikle de kirazları, yaban mersini, narları, tatlı patatesleri yiyin. Bu yiyeceklerde bulunan çeşitli antioksidanlar vücudunuzun serbest radikalleri ve toksinleri temizlemesine yardımcı olur.

• Sisteminizi yıkamak ve nemlendirmek için her gün 6 ile 8 bardak filtrelenmiş su içiniz.

• Vücudunuzdaki antioksidan etkilere yardımcı olmak için C, E ve D vitaminlerini almayı düşünün. Ayrıca alfa lipoik asit, hücreleri radyasyon hasarından koruyan bir besindir.

• Karahindiba, nane ve krizantem gibi otlar vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olur.

Umarım bu önerilerimizi uygularsınız ve radyasyonun sağlığınız üzerindeki etkisini hafifletmeye yardımcı olur. Bilgiyi uzun yaşamak, güçlü yaşamak ve mutlu yaşamak için kullanırsınız.

Radyasyondan korunma

Radyasyon Nasıl bulaşır

Güneş ve yıldızlar, kayalar, toprak ve hatta kendi kemiklerimiz bile doğal arka plan ışıması yayar. Radyasyon ayrıca televizyon, duman dedektörleri ve mikrodalga fırınlardan gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.