Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır

0 70

Pirincin Anavatanı Japonya’dır. Japonlar çokça pirinç tarlaları olduğu biliniyor. Ağırlıklı olarak yemek kültürlerinin de ana menüsü pirinçten oluşuyor. Japonların, güzellik ve cilt amacıyla pirinçten oldukça fazla yararlandıkları söylenir. Sizler için bugün diyetvezayiflama.net ekibi olarak pirinç hakkında özel bir yazı hazırladık. Bu makalemizde pirinç maskesi nasıl yapılır onu anlatacağız sizlere… Diğer birçok cilt ile alakalı paylaşım yapan sitelerde pirinç maskesi tarifleri bolca yer almaktadır. Ancak bu yazımızda farklı olarak sizler için özel pirinçle alakalı bilgiler de paylaşacağız. Pirinç maskesi yapanlar çoğunlukla bu tariflerden yola çıkarak evde bu maskeyi doğal koşullarda yapmaktadır. Kanaatimizce de böylesi en uygun olandır.

Pirinç

Pirinçle alakalı bir eski hikaye de nakledilir Japonlardan… Pirinç tarlalarında günlerini geçiren japon kadın çalışanlar, güneşte kızaran yüzlerine pirinçten yaptıkları maskeyi sürerlermiş. Böylelikle tenlerinin bronzlaşmasını önlerlermiş.

Pirinçle alakalı bazı temel bilgiler vererek başlayalım. Pirinç suyunun insan cildine faydaları saymakla bitmez. En büyük katkısı cildi yumuşatma ve doğal temizlik yapabilmesidir. Ciltte meydana gelen siyah ve kahverengi gözeneklere ve lekelere de iyi gelir. Cildi ayrıca beyaz rengi katar. Kırışıklıklara son derece iyi geldiği ve cilt yüzeyine parlaklık verdiği, cildi sıkılaştırdığı, siyah noktalı önlediği yapılan araştırmalarda ortaya konulmaktadır.

pirinç

Pirinç Maskesi Malzemesi

Malzemeler: 3 çay kaşığı oranında pirinç ve birer yemek kaşığı bal ve süt bulunmalıdır.

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Soğuk suyun içerisine pirinç tanelerini koyduktan sonra ılık ateşte pişirmeye bırakılır. Ardından pirinç bir süzgeç yardımıyla süzüldükten sonra yumuşamaya bırakılmalıdır. Bir not: Pirinç suyunu dökmeyin. Süzülen pirinç tanelerini daha önce ısıtıp ılık olması için beklettiğiniz sütün içerisine ekleyip karıştırınız. Daha sonra hemen balı da bu karışımın içerisine ekleyerek iyice karıştırın. Dha sonra ürünü kuru olan teninize yavaşça uygulayınız. Yaklaşık 15-20 dakika kadar yüzünüzde beklettiğiniz pirinç maskesini daha evvel ayırdığınız pirinç suyu ile yıkayınız.

Tahmini olarak her hafta yüzünüze uyguladığınız takdirde 2 ay gibi bir süre zarfında yüzünüzün adeta 10 yaş gençleştiğini fark edeceksiniz.

Önemli bir notu paylaşmayı uygun görüyoruz: Cildinizin herhangi bir tür maskeye karşı alerjik bir durumu varsa muhakkak doktorunuza danıştıktan sonra uygulamanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.