Okaliptus Yağı! İşte Müthiş Fayda!

0 111

Okaliptus yağı hakkında ibrahim saraçoğlu ne düşünüyor sizce? Okaliptus yağı bebeklere iyi gelir mi? Okaliptus yağı fiyatı eczanelerde yüksek fiyata satılmaktadır. Okaliptus yağı nasıl yapılır? Eczane haricinde okaliptus yağı nerede satılır? Okaliptus yağı faydaları ve zararları hakkında tüm detayları bu içeriğimide bulacaksınız! Okaliptus yağı saçlara iyi gelir mi? İşte detaylar…

Okaliptüs yağı bu hastalıklardan kurtulmak için iyidir. Bronşit, astım, soğuk algınlığı ve tehditlerini bertaraf eder. Antibakteriyel özelliği ile mikropları öldürür. Çok boyutlu olarak kullanılabilir. Okaliptüs yağı çok faydalıdır fakat aşırı doz almamaya dikkat etmelisiniz.

Okaliptüs Yağı Yararları

Kas, eklem ağrıları giderici olarak antipeptik özelliğe sahiptir. 6 yaşından büyükler için bronşit hastalığında iyidir. Okaliptüs Yağı bakteri öldürür ve öksürüğü ortadan kaldırır. Köpeklerin ve örümceklerin bitlenmesinden korur. Özellikle de evde beslenen hayvanlara antibakteriyel etki yapar.

Okaliptus yağı

Okaliptüsün bir diğer faydası dezenfektandır ve evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Tarifi basit, 50 ml okaliptüs yağını 1 litre suyla karıştırıyoruz.. Normal bir dezenfektan olarak ta kullanabilirsiniz.

Okaliptüs Yağı Nasıl Yapılır?

Sinüzit tedavisi için 5 gram su kaynatın. 5 damla okaliptüs yağını suya damlatın. Başınıza bir geniş tencere koyun ve okaliptüs yağı içeren sıcak su buharını alın. Hepsi bu. Ayrıca, cilde uygulanabilir ve saç dökülmesi, kepeklenme ve ciltte oluşan bazı yaralar için de iyi olur.

Okaliptüs yağı, sinüzit tedavisi için kullanılabilir. 1 çorba kaşığı siyah susam, 1 tatlı kaşığı ozon yağı ve 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı bir kaseye konulup karıştırılır.

Okaliptüs yağı saç kürü için kullanılabilir. Bu yağ son derece güçlüdür. Bu şekilde, seyreltmek için zeytinyağı ve badem yağı kullanılmalıdır. Bu karışımı hazırladıktan sonra şampuanınıza ekleyebilir, bu karışımla başınızı şampuanlayabilirsiniz ve sonra başınızı yıkayabilirsiniz.

Okaliptüs yağı ile nemlendirici saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. 2-3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2-3 damla okaliptüs yağı, 1 çorba kaşığı bal ürün reçetesidir. Bundan sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. Saçınıza masaj olarak uygularsanız saç deriniz için daha iyi olacaktır. Saçlarınızı sıcak havlu ile sarın ve bu maskeyi yüzünüzde 2 saat tutun. Bu şekilde, saç boyasından, güneşten veya kurutulmuş saçlardan zarar görmüş saçlara işlem yapabilirsiniz. Bu muameleden sonra saçınızı yıkamalı ve saçınızdan ayırmalısınız. Bu noktada önemli olan, saçta leke bırakmamaktır.

Okaliptüs Yağı Zararları ve Yan Etkileri

Okaliptüs yağı kullanmak için bir sağlık görevlisinin rehberliği ve gözlemine uyulmalıdır. Kusma ve ishal okaliptüs yağının yan etkisi olarak belirtilmiştir. Toksik bir yapıya sahip olması nedeniyle ağızdan alınmamalı ve içmekten kaçının.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.