Nar Suyu Hakkında Bilmediklerimiz

0 68

Nar meyvesi küçük bir kış bitkisidir. Nar Kış hastalıklarına karşı da etkili bir silahtır. Özellikle de Nar suyu tansiyonu yüksek hastaların şikayetlerine iyi geldiği söylenmektedir.  Tansiyon hastalarının anjiyotensin dönüştüren enzim aktivasyonlarına da sahip olduğu için enzim baskılayıcı misyonu bulunmaktadır. Özellikle yüksek tansiyona henüz yeni yakalanmış olan hastalar, hastalıkla beraber nar suyu tüketmeleri halinde inhibe edici bir destekleyici gücü bünyelerine katmış olmaktadırlar. Hele hele 2 bardak nar suyu içmek Saraçoğlunun da tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Nar hakkında daha bilmediğimiz çok şeyin var olduğunu söyleyebiliriz.

Diş Eti İltihaplarına Nar Suyu!

Günde 2-3 kez Nar suyu kullanılması halinde diş eti iltihaplanmasına karşı güçlü bir engelleyici rol oynadığı ifade edilmektedir. Özellikle ağız dolu nar suyunu ağızda çalkaladıktan sonra yutulmasının çok faydası olduğu söylenmektedir. Nar suyunu sıkma şekli de çok önemlidir. Son zamanlarda çarşı pazarda limon ve portakal sıkan küçük içecek atölyelerinin yapmış olduğu gibi sıkma yöntemiyle nar suyu elde edilmesi vitamin mineral özelliklerini kullanmaya olanak sağlar. Antiseptik, anti enflemetuar ve antibakteriyel tüm özellikleri narın kabuklarına yakın kısmının etli bölgelerinde yer almaktadır. Bundan ötürü portakalın ve limonun ikiye bölünmesi yöntemi, nar için de uygulanmalıdır.

Nar Suyunun Diğer Önemli Etkileri

  1. Diş eti iltihabına karşı güçlü bir etkili maddedir.
  2. Yüksek tansiyon hastalarının içmesi şiddetle tavsiye edilir.
  3. Kadınlarda rahim ağzı duvarı inceliğine karşı içilmesi önerilir.
Nar salkımı

Nar Suyun İçerik Özellikleri Ve Güçlü Etkileri

Oran olarak fazlaca olmasına rağmen tar tenlerinde yer alan klorojenik asit ve tanelerde yer alan sitrik asit miktarı hem antiseptik özellik taşır hem de antibakteriyel özellikleri bünyesinde taşımaktadır. İnsan ait birçok özellik, doku ve organ üzerinde meydana gelebilecek hücresel kaynaklı kanser vakıalarını önlediği ifade edilmektedir.

Nar’a Ait Kısımların Etkileri

Nar suyu, nar yağı, nar yaprağı, nar kabuğu, nar çiçeği, nar ağacı kökü ve kabuğu… İşte tüm nara ait bu kısımların her bir parçası bir işlev görmektedir. Ve içeriğinde yer alan kendine has şifa barındırmaktadır. Özel bir ilginiz varsa tüm bu kısımlar hakkında araştırma yapıp incelemenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.