Maydanoz suyu yüz lekelerine iyi gelir mi

0 94

Her şeye maydanoz olma” yahut ”maydanoz gibi her şeye karışma gibi” gibi halk arasında çokça konuşulan deyimlerimize konu olmuştur maydanoz. Peki ama sadece salatalara konan maydanoz olarak kullanmanın dışında başka kullanım alanı da yok mudur? Var. 

Maydanozun suyunu da kullanabiliriz. Bir çok ürünün ya suyu çıkarılır veya yağı çıkarılarak vücudumuzun yaralarına ve eklem yerlerine sürülür. Buradan amaç en kısa sürede doğal iyileştiricilerle hemen iyileşmektir.

Özellikle maydanozun yoğun şekilde C vitamini kaynağı olduğu söylenir. Şimdi sizlere maydanozun başka önemli bir özelliğinden bahsedeceğiz.  Maydanoz suyu, hamilelik sonrası yüz lekelerine iyi gelir mi? Bu sorunun cevabına geçelim. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Maydanoz suyunu yüz lekelerine faydaları

Hamilelik döneminde doğal olarak deri güneş görmediği alanlarda koyulaşır. Lekeler, yüzümüzde yanaklarımızda,  alın ve dudaklarda, yüzün yanı sıra boynumuz ve ön kolun dış yüzeyinde görülür.

Fakat vücudumuzun güneş gören bölgelerinde oluşan sivilceye benzeyen lekeler, hiç güneş ışığına maruz kalmayan bölgelere nazaran daha geç iyileşirler.

Hamilelik döneminde oluşan bu lekelerden kurtulmak için zorunlu olmadıkça güneş ışığına çıkmamanız gerekmektedir.

Doğum kontrol hapları kullanan bayanların, güneşe duyarlı maddeler içeren güzellik ürünlerin kullanması da benzer sorunları tetikleyebiliyor.

Maydanoz suyu maskesi

Maydanoz suyu ve limon suyunu eşit ölçülerle karıştırınız ve hamilelik lekesi problemi olan bölgeye uygulayınız.

Daha sonra 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayınız. Görülecektir ki kısa bir süre içinde o lekelerden onlarca kozmetik ve kimyasal ürün kullanmaya gerek kalmadan büyük oranda azalma görülmüş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.