Matcha Çayı Kullanıcı Yorumları ve Şikayetleri

0 94

Son günlerin en popüler ürünleri arasında matcha çayı yer almaktadır. Peki nedir bu matcha çayı… Japonya’dan ithal edilen matcha çayı birçok kimsenin kilo problemlerine çözüm olduğu söylenmektedir. Tabi bunun yanı sıra antioksidan içeriği sayesinde vücudumuz için çokça faydaları da olduğu ifade edilmektedir. Matcha çayı faydaları hakkında söylenildiği gibi kilo verme özelliği var mı? Matcha çayı şikayetleri hakkında çok az forum sitesi bulunduğunu fark ettik ve konu hakkında sizlere bu platformu açtık. Matcha çayı kullanıcı yorumları ve matcha çayı şikayetleri, bu çayın faydaları ve zararları hakkında sağlıklı bilgi edinmemizi sağlayan en önemli iki ana konudur. Sizlerin görüş, bilgi ve deneyimleriniz ışığında şekillenmesini arzu ettiğimiz bu platformda görüşlerinizi paylaşmanız çok hayati bir öneme haizdir.

Matcha çayı kullanıcı yorumları

Matcha çayının faydası var mı?

Matcha çayı yaprakları hiçbir etki kaybetmeden toz haline gelmiştir.  Bundan dolayı, yaprakların tümüne ait bitki özü vücudun yararına sunulmuş olmaktadır. Yeşil çaya göre daha fazla güçlü bir etkisi ve içeriğinde yer alan anti oksidan içerik miktarı yeşil çayın yaklaşık 10 katı oranında olduğu söylenmektedir. Bu husus şöyle açıklanmaktadır. Yeşil çayın yaprakları çoğunlukla demliğe konarak suyundan istifade edilirken kayba uğradığı ancak matcha çayı ise zaten toz halinde bulunduğundan dolayı tüm kısımlarından fayda sağlandığı şeklinde özetlenmektedir. Yanlızca Japonya da üretilen bu çay, yeşil toz formundadır. Bundan dolayı yeşil çaya çok benzetilmektedir. Diğer bitki çaylarına nazaran, maça çayı toz halinde bulunduğu için salata ve yoğurt gibi yiyeceklerle de tüketilebildiği söylenmektedir. Tabi dediğimiz gibi matcha çayı kullanıcı yorumları tüm gerçekleri net bir şekilde ortaya koyacaktır.

Matcha çayının faydası var mı?

Matcha çayı kullanıcı yorumları

Matcha çayı içeriğinin sağladığı söylenen faydalar şu şekilde sıralanmaktadır. Tabi bu konuda gerçekliğini ve tutarlılığını belirleyecek olan sizlerin yorumları olacaktır. Aşağıdaki gibi derledik;

 1. Konsantrasyonu arttırdığı,
 2. Enerji seviyesini yükselttiği
 3. Kan şekeri ve kolesterolü düzenlediği
 4. Alzheimer hastalarına olumlu etkileri olduğu
 5. Bağışıklık sistemimizi güçlendirdiği
 6. Zayıflamaya yardımcı olduğu
 7. Vücut hücre yenilenmesine de çokça yardımcı olduğu
 8. Dayanıklılığı ve Kas gücünü arttırdığı,
 9. Vücudu toksinlerden de arındırdığı
 10. Metabolizmamızı hızlandırdığı
 11. Göbek yağlarımızı hızlı erimesine olanak sağladığı
 12. Yaşlanma karşıtı veya yaşlanmayı geciktirdiği
 13. Kanseri hastalarına önleyici özellikleri olduğu
 14. Sakinleştirici etkisi sayesinde depresyon ve stres gibi sorunları giderdiği
 15. Kabızlık sorununa çözüm olduğu
 16. İçerik itibariyle antioksidan özellikleri itibariyle en yüksek çay olduğu
 17. Bağırsak enfeksiyonlarını ciddi oranda azalttığı
 18. Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve güçlenmesine olanak sağladığını
 19. Sindirim sistemini kuvvetlendirdiği
 20. Detoks etkisine de sahip olduğu söylenmektedir.

Matcha çayının besin değeri nedir?

Normalde matcha çayının 1 gramında besin değerinin şöyle olduğu ifade edilmektedir. Toplam Kateşin: 105 mg, L-Theanine: 14 mg, Fiber: 318 mg, , C Vitamini: 1.75 mg Kafein: 35 mg, Toplam Amino Asit: 34 mg, Karbonhidrat: 447 mg, , Kalori: 3, Potasyum: 26.6 mg, A Vitamini: 0.3 mg civarındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.