Kurutulmuş Kiraz Sapı Kürü Faydaları

0 54

Doğa çöp üretmez. Bu cümleyi duymuşsunuzdur.  Şimdi sizlere daha önce sıklıkla rastlamadığınız ama duyunca ‘Bu da mı varmış’ diyeceğiniz özel bir tarifi vereceğiz. Bu yazıda kurutulmuş kiraz sapı kürünün tarifi uygulayıp içmenizin nelere faydası olduğunu yazımızın ilerleyen satırlarında detaylıca okuyacaksınız. Şimdi başlıyoruz.

Şunu unutmamak gerekir ki her doğal organizma öldüğünde diğer bir doğal organizma için bir yaşam kaynağına dönüşebilir. Tamda bu doğal dengeyi koruyan en önemli gereksinimdir. Yeryüzünde yaşayan bir canlı olsun ama başka bir canlıya ihtiyacı olmasın. Bu mümkün değildir. Bu kısa girizgahta bulunmamızın sebebi şudur.

Genellikle hanımlar mutfağa geçtiğinde az evvel sofrada yemiş oldukları yiyeceklerden arta kalan ürünleri çöpe atıp temizliğe girişirler. Bu klasik bir süregelen alışkanlıktır. Fakat atık diye nitelendirilen birçok ürün gerçekte bir şifa kaynağı da olabilir. Bunu neden mi söylüyoruz? Çünkü enginar yaprakları, patates kabukları, kereviz sapı veya yaprakları veya burada sayamadığımız yaprak ve sapçıklar çöpe akmaktadır. Oysa bu her bir bitki hakkında detaylı araştırma yapmadığımızı için faydalanmaktan da mahrum olduğumuz doğal yiyeceklerdir. Bu yazımızda size çöp diye tenekelere attığımız kiraz sapının özelliklerini faydasını ve küründen faydalanıldığı takdirde doğacak mucizevi yönlerinden bahsedeceğiz.

Kurutulmuş kiraz sapı ve armutun bir türüne ait saplar, son yıllarda hakkında detaylı araştırma yapılan konular arasında yer almaktadır. Her ne kadar kurutulmuş kiraz sapının basit bir kimyasal yapısı ve bileşik özelliği olsa da bir yandan da mükemmel ötesi bir kimyasal yapısı da vardır. Düzenli ve karışık olmayan bir selüloz yapısına sahiptir kiraz yaprağı sapı. İçeriğinde etkin maddenin az olması onu tedavi amaçlı kullanılma yönünü güçlü kılmaktadır. Bu özelliği tıp çevrelerinin aşırı dikkatini çekmiş görünüyor.

Kurutulmuş Kiraz Sapı

Kurutulmuş Kiraz Sapının Faydaları

Ayaklarda oluşan ödemlere karşı doğal bir antibiyotiktir. Kiraz sapını sıcak suda kaynatılıp içilmesi kan dolaşımımızı hızlandırmaktadır. Ayrıca hem toksin atmamıza yardımcı olmakta hem de vücutta hem de özellikle yüz kısmında dolaşan şişlikleri yok etmektedir.

Bayanlar İçin Kurutulmuş Kiraz Sapının Faydaları

Özellikle hanımların hamilelik ve adet dönemlerinde yüz ve eklem bölgelerinde meydana gelen şişmelerin önüne geçilmek isteniyorsa kurutulmuş kiraz sapı kürü içilmelidir. Estetik açıdan da önemli olan bu vücut şişmeleri hanımların baş belasıdır. Ayrıca adet dönemlerinde ödem şikayetiyle hastanelere giden bayanlarda da ciddi oranda azaldığı söylenebilir.

Romatizması olan hastalarada iyi geldiği yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Kurutulmuş kiraz sapı ve dişi ısırgan otu ile birlikte hazırlanan kür, mükemmel ötesi bir yardımcı tedavi aracına dönüşmektedir. Bu kür o kadar güçlü ki, kullanmakta olan çok sayıdaki romatizma hastası için çok iyi geldiği söylenmektedir.

Erkeler İçin Kurutulmuş Kiraz Sapının Faydaları

Erkeklerde de en çok rastlanan idrar kesesindeki idrarın bir seferde tümden boşaltılamaması sorununa da iyi gelmektedir. Bu sayede erkekler tekrar tekrar tuvalete gitmekten kurtulmuş olacaklardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.