Konjuge Linoleik Asit Kullananlar ve Yorumları

Konjuge Linoleik Asit hakkında tüm detayları birazdan sizlere sunacağız. Şimdi bu içeriklere sahip olduğu düşünülen ve piyasa da mevcut Konjuge Linoleik Asit konusunda markalaşmaya gitmiş olan ürünleri deneyen siz kullanıcıların görüş ve şikayetlerini dinlemek isteriz. Bu vesileyle bu yazımızı okuyup, içeriğinde Konjuge Linoleik Asit bulunan ürünleri denemek isteyen takipçilerimize bir bakış kazandırmak istiyoruz. Bunun için kullanmış olduğunuz marka ürünler varsa, görüşlerinizi ve olumlu veya olumsuz yönlerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Konjuge Linoleik Asit şikayetleri sayfamızı sizler için oluşturduk. Aşağıda yer alan boş kısma fikirlerinizi bizlerle paylaşmanızı öneririz.

Konjuge Linoleik Asit nedir?

Konjuge Linoleik Asit (CLA), çoğunlukla bitkisel yağlarda bulunan esansiyel bir yağ asidi olan linoleik asitte bulunan, çoklu doymamış bir yağdır. Doğal olarak CLA, inekler gibi ot yiyen hayvanların ilk midesinde (rumende) sindirim ürünüdür, bu nedenle çoğunlukla otlarla beslenen sığır eti ve süt ürünlerinde bulunur. Konjuge Linoleik Asit aynı zamanda kanserle savaşmak üzere ve vücudunuzun yağ depolama yeri olan kas geliştirmesine de yardımcı olmaktadır.

Konjuge linoleik asit, bir omega-6 yağ asididir. Omega-6’daki yüksek diyetler enflamatuar olma eğilimindedir, bu yüzden omega-6 bakımından zengin gıdalardan uzak durmak gerektiğini duymuş olabilirsiniz. Vücudunuzun gerçekte yiyecek kaynaklarından biraz omega-6’ya ihtiyacı var, ancak standart diyet yemeklerinden çok daha küçük bir dozda olmalıdır.

Konjuge Linoleik Asit Ne İşe Yarar

İyi bir diyet istiyorsanız, sağlıklı ve tam bir gıda diyetinde daha fazla yağ yakmak için bir yol arıyorsanız internette gezinirken konjuge linoleik asit ile karşılaşmış olabilirsiniz. Doğal olarak oluşan az sayıdaki sağlıklı trans yağlardan biri olarak bu küçük yağ asidi, yağları yakabilir, kas yapabilir ve kanserle savaşabilir özelliklere sahiptir.

Konjuge Linoleik Asit (CLA) faydaları nelerdir?

CLA vücut yağlarını yakar ve kilo kaybına yardımcı olur. Tereyağı yağ yakar! Konjuge Linoleik Asitin en önemli yararı, yağla mücadele gücüdür. Günde 3-4 gramlık dozların kas kütlesi oluşturduğunu ve sağlıklı, aşırı kilolu ve obez katılımcılarda vücut yağ kaybını arttırdığı yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur.

CLA, birkaç farklı şekilde kilo kaybınızı etkileyebilir. Çeşitli araştırmalar başlangıçta kilo alımını önleyen yağ depolama ve yağ hücresi üretiminden sorumlu genleri bastırdığını göstermektedir. Bu şu anlama gelir; yağ depolamasının azaltılması aynı zamanda karaciğer performansınızı da arttırır ve yağ birikintilerini azaltabilir. Aynı zamanda, CLA vücudunuzun enerji harcamalarını arttırır, bu sayede yaptığınızdan daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur. CLA, İltihaplanmaya karşı savaşır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara, enflamatuar bozukluklara ve otoimmün hastalık ve alerji gibi diğer bağışıklık sistemi dengesizliklerine karşı direnç oluşturmaya yardımcı olur. Aşırı duyarlı solunum yolu iltihabını azaltarak astım ve alerjiden muzdarip insanlara da fayda sağlayabilir.

Konjuge Linoleik Asit CLA kanserleri önlemeye yardımcı olur mu?

CLA

Konjuge linoleik asidi sağlık ortamına sokan ilk bulgulardan biri, özellikle meme kanserine karşı mücadelede, kanser önleme ajanı olarak kullanılabilir. Bir kısım hayvanlarla yapılan çalışmalarda Konjuge Linoleik Asitin sıçanlarda tümör sayısını azalttığı bulunmuş. Doğrudan dokuların kansere duyarlılığını azaltarak ve yeni tümörlerin yapışmasını önleyerek kanser oluşum sürecini doğrudan sınırladı.

Konjuge Linoleik Asit nerede bulunur?

En iyi doğal kaynakları, dana, kuzu, hindi ve balıkta daha küçük dozlarda bulunan otla beslenen sığırların eti, tereyağı ve tam yağlı süt ürünleridir. Hayvanlar, Konjuge Linoleik Asit yapmak için yemlerinde gerçek çim ve yeşile ihtiyaç duyarlar, bu nedenle çimle beslenen hayvansal kaynaklara gitmek önemlidir. Sadece otlarla beslenen sığır eti veya süt ürünleri yemek, size omega-3’ler ve Konjuge Linoleik Asiti önemli ölçüde daha fazla vermekle kalmaz, aynı zamanda geleneksel tahıl beslemesinden daha fazla K, D ve A vitamini ve daha az toksin elde eder.

Konjuge Linoleik Asit Ne kadar almalıyım?

Diyetleriniz için en iyi dozaj konusunda henüz bir fikir birliği yoktur. Ortalama olarak, vejetaryen olmayan erkekler ve bayanlar için standart günlük 152 ve 212 mg tüketilmesi önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.