Kilo Düşmanı Çilek Diyeti

Şubat ayının sonralarına yaklaşırken artık yavaş yavaş ilkbahara doğru adım atıyoruz. Yaklaşan ilkbaharla birlikte çilek, ve mevsime özgü bitki ekimi de başladı. Hele hele çilekler, Mevsimlerin en güzel kırmızı meyvesidir. Bize büyük bir katkısı olan çilek, kilo vermemize de yardımcı olur. Çilek diyeti ile meyvelerin tüm harika faydalarından yararlanabilirsiniz. Çilek diyetisyen kesimlerinin en çok dikkate aldıkları meyvelerden biridir. Şimdi size şok diyeti sunacağız. Ama öncelikle şunu ifade edelim ki altın çilek diyeti hakkında birçok tarifler var. Bizde bu yazımızda sizler için hassas bir denge ile oluşturduğumuz zayıflama dostu bir çilek diyeti sunacağız.

çilek diyeti

Çilek: Düşük kalorili ve kilo katili

Çilekler çoğunlukla su oranı yüksektir. Neredeyse hiç kalori içermezler – bir kiloluk meyvenin neredeyse 150 kalorisi vardır. Ayrıca portakal veya limondan daha fazla C vitamini içerir! Bu metabolizmayı uyarır ve yağ yakmayı hızlandırır.

Çilek Diyeti Sayesinde Parlak Cilt

Çilek meyvesi, kateşin, beta-karoten, lutein ve zeaksantin gibi renkli bir dizi fitokimyasal içerir. Bu Antioksidanlar çok önemli bir iş yaparlar: Çevresel toksinler, sağlıksız beslenme ve vücudumuzdaki stres tarafından oluşturulan serbest radikallerle savaşıyorlar, savunmamızı tekrar teste sokuyorlar ve hücrelerin daha hızlı yaşlanmasına izin veriyorlar. Dolayısıyla çilekler gerçek cilt güzelleştiricidir.

Uyku ve Kan Şekeri Düzeyleri İçin Çilek

Çilek, yüksek folik asit seviyeleri sayesinde iyi bir uyku ve iç rahatlığı sağlar. Potasyum ve magnezyum mineralleri sinirler üzerindeki yatıştırıcı etkiyi destekler. Fakat çilek, ince çubuklu sebzelerden iki kat fazla vitamin ve mineral içeriyor.

Ek olarak, değerli pektin maddesi içerir. Bu, bağırsak yüzeyinde koruyucu bir bariyer görevi gören bir maddedir. Vücut şekerinin işlenmesini düzenlemeye ve kan şekeri seviyesini düşük tutmaya yardımcı olan, kilo kaybında merkezi bir rol oynar. Ayrıca vücuda bağırsaktan girmek yerine salgılanan kolesterol ve toksinlere de bağlanır.

çilek diyeti

Zayıflamak İçin Çilek Salatası

Malzemeler: 50 g kahvaltı pastırma, 200 gr çilek, 1/2 can (425 ml) beyaz fasulye, 1 çorba kaşığı çilek reçeli, 3 çay kaşığı yağı, 3 çay kaşığı sirke, 100 gr bebek ıspanak yeterlidir.

Hazırlık Aşaması

Pastırma gevrek olmalıdır. Şimdi, çilekleri küçük parçalar halinde kesin. Beyaz fasulyeleri boşaltın. Çilek reçeli, yağ, sirke. Her şeyi ıspanakla karıştırın ve servis yapın.

Diyetin içerik analizi: Porsiyon başına 280 kalori, protein 10 g, yağ 17 g, karbonhidrat 20 g elde edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.