Kestanede Bu Da Varmış! İnanılmaz!!!

0 36

Kestanenin faydaları ve zararları nelerdir? Kestane zararları nelere dokunur? Kestane nedir? Kestane pişirme püf noktaları var mı? Kestane ağacından yemiş veren kestane kalori yönünden de faydalı bir üründür. Çiğ kestanenin faydaları ise kuru olana nazaran çok daha fazladır. Kestane kebap yemesi sevap sözünü duymuşsunuzdur. Şimdi kestane hakkında tüm faydalarını zikredeceğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Kestanenin Faydaları Neler?

Kestane, daha genç görünmek isteyen kadınlar tarafından kırışıklık önleyici kremlerin ana faktörü olarak kullanılmaktadır. Büyümüş stomaları kapatır, kılcal damarların yüzlerinde kırmızı görünmesini engeller. Bu özellikler kestanenin vazokonstriktif etkisinden kaynaklanmaktadır.

Günümüzde, çok sayıda Botoks etkisine sahip krem, vücut bakım malzemeleri ve gergilerde bulunmaktadır. Romatizma ağrıları, kas ağrıları, saç dökülmesi, güneş lekeleri, damar ağrıları için de tavsiye edilmektedir.

Deri çatlakları ve varislerde de uygun şekilde kullanıldığında şikayetleri önler. Kestane, daha genç görünmek isteyen kadınlar tarafından kırışıklık önleyici kremlerin ana faktörü olarak kullanılmaktadır. Büyümüş stomaları kapatır, kılcal damarların yüzlerinde kırmızı görünmesini engeller. Bu özellikler kestanenin vazokonstriktif etkisinden kaynaklanmaktadır. Hemoroid tedavisi için iyidir, bacaklarda varislerde dengeyi dengeler, ağrıları hafifletir, gevşek boyun cildini sıkılaştırır.

kestanenin faydaları

Kestane yağı, kılcal damar çatlakları ve gevşek boyun cildi, yatmadan önce bu yağ damlacıkları ile birlikte boyun ve yüze masaj şeklinde oluşturulabilir. Deri çatlakları ve varis için aynı şekilde kullanıldığında, tüm şikayetleri önleyecektir.

Kestane kırışıklıkların düşmanıdır. Kestanenin cilt sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Yapışma önleyici kremlerden biridir. Bazı cilt hastalıklarında kestane içeren yağlar ve kremler kullanılır. Deride oluşan stomaları kapatır. Kestane, kremler ve vücut bakım ürünleri gibi botoks etkisi olan kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılır. Bacaklarda görülen varislerde dengeleme ve ağrı azaltıcı etki gösterir. Hemoroit için de kullanılabilir. Damar esnekliğini arttırır ve pıhtılaşma etkisine sahip bitkisel aescin enzimi içerir.

Varis problemlerinde kompresyon çorapları kadar etkili olabilir. Kestane kırışıklıkların düşmanıdır. Horsestestnut cilt sağlığına iyi olarak bilinir. Kırışıklık önleyici kremlerden biridir. Bazı cilt hastalıklarında kestane içeren yağlar ve kremler kullanılır.

Bu ot vazokonstriktif etkiye sahiptir. Deride oluşan stomaları kapatır. Kestane, kremler ve vücut bakım ürünleri gibi botoks etkisi olan kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılır. Hemoroit için de kullanılabilir. Damar esnekliğini arttırır ve pıhtılaşma etkisine sahip bitkisel aescin enzimi içerir.

Varis problemlerinde kompresyon çorapları kadar etkili olabilir. Bitkisel preparatların kaydedilmesinden ve hazırlanmasından sorumlu olan Alman Sağlık Bakanlığı Komisyon E’nin, bu bitkinin varikoz için kullanılabileceğini kabul etti.

Kestaneden Losyon Hazırlama Yöntemi

Kestaneden bir losyon hazırlamak için 4-5 adet kestaneyi rendeleyin. 2 tane kestane yaprağı ile 2 bardak suyla kaynatın. 15-20 dakika demleyin ve soğuyuncaya kadar süzün. Hazırlanan losyon, ödemli ayaklar ve bacaklar ve eklem ağrıları için kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.