Kekik yağı her derde şifaymış! İşte yanıtı.

Kekik yağı zayıflatır mı? Kekik yağının cilde faydaları var mı? Kekik yağı cildimi yaktı diyorsanız bir sebebi vardır. Ya gereğinden fazla miktarda kullanmışsınız yahut ta kullanma şekli konusunda yeteri bilgiye sahip değilsinizdir. İşte bu yazıda kekik yağı bebeklerde nasıl kullanılır? Kekik yağının saça faydaları var mıdır? Kekik yağı yapımı hakkında tüm detayları bulacağınız bir araştırma ile karşınızdayız. Saf kekik yağı nedir?  Kekik yağı nerede satılır? Merak ettiğiniz tüm bu soruların cevabı için, buyurun.

Bu şifalı bitkiye zahter gibi farklı isimlerde verilir. Ülkemizin bazı bölgelerinde yetiştirilebilir. Özel bir kokusu var. Özellikle dağlarda, kayalarda ve yamaçlarda yetiştirilir. Akdeniz bölgesinde sık sık bulunabilir. Bu şifalı otun yağı ve çayı çok popülerdir. Bu kullanım yollarının yanı sıra, kuru olarak ta öğünlerle yiyebilirsiniz. Keskin tadı ve kokusu yemeklere lezzet verir.

Kekik Yağı Faydaları

Bu faydalı bitkinin adı bölgeden bölgeye değişir ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilir. Hastalıklarınız için bu etkili yağı uygularken hastalıklarınız veya vücudunuzun ağrıyan kısımları için ilaç alabilirsiniz.

Aslında, bu bitki genellikle mutfakta baharat olarak yemeklere lezzetli tat vermek için kullanılır. Ancak günümüzde onu hastalıkların tedavisi olarak kullanmak oldukça popülerdir. Antimikrobiyal ve antifungal etkilere sahiptir.

Kekik Yağı Faydaları Nelerdir?

Araştırmalara göre bu faydalı bitki kanserde kullanılabilecek bir tür etkili yağdır. Enflamatuar yaralarda kullanılabilir.

Sırt ağrınız var mı? Sırt ağrısından kurtulmak isterseniz bu bitki tam size göre. Bu yağı kullanarak akut ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu yağdan 1 çorba kaşığı alarak ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırarak, akut sırt ağrınızdan kolayca kurtulabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

kekik faydaları

Eğer yaralarınızın epitelleşmesinden şikayet ediyorsanız, bu yağı kullanabilirsiniz. Özellikle küçük çocuklar strese düştüğünde diz üzerinde oluşmuş yaralar iyileşebilir. Sinüzit ve palatin bademcik gibi soğuk algınlığına bağlı herhangi bir hastalığınız varsa bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Kekik yağının mucizevi etkileri!

Şeker hastalığı için iyidir. Kandaki şekeri dengelemek için yardımcı olur. Diyabet üzerinde etkili olduğu anlamına gelir ve diyabetik hastalar bu tedavi edici yağ ile ilaç alabilirler. Diüretik özelliğine sahiptir. Romatizma gibi kemik hastalıkları için iyidir. Kemik ağrıları ortadan kaldırır. Ağrıyan bölgelere uygulanırsa, ağrıyı yok edebilir.

Kas ağrıları için, romatizma için olduğu kadar iyidir. Bu yararlı yağı uygularsanız, burkulan kaslara çare olabilir. Aynı zamanda öksürük için iyidir. Akne izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Birisi ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce izleri ile ilgili sorun yaşıyorsa yine bu yağı kullanmalıdır. Bu faydalı yağ, onları temizlemenize yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak çalışmak için bağırsaklara yardımcı olur. Bu etkili yağı ayrıca zatürre için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda hepatit için de iyidir.

Diğer doğal bitki yağları hakkında detaylı bilgi için ilgili bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.