Kefirin faydaları! İnanamayacaksınız!

0 59

Kefirin zararları var mı, Kefir zayıflatır mı? Kefirin faydaları ve yapılışı nasıldır? Altınkılıç kefir faydaları var mıdır? Canan karatay kefirin faydaları hakkında neler diyor. Tüm bu sorular hakkında doğru cevaplar için sizin için derlediğimiz bu makalemiz faydalı olabilir.

‘Probiyotiklerin kraliçesi kefiri, mümkün olduğunca hayatımın her yerinde kullanmaya çalışıyorum. Hem içip hem de aile üyeme günde 1 su bardağı kefir içiyorum’ diyen bir kimse doğru söylemiştir. Ayrıca Kefir‘in cilt bakımı için sağladığı faydaları kolayca görebilirsiniz.

Kefirin faydaları nelerdir?

 1. Bağışıklık sistemimizi olağan üstü olarak güçlendirdiği ve katkı sağladığı bilinen en yaygın faydasıdır.
 2. Vücutta bulunan kolesterolü düşürdüğü söylenmektedir.
 3. Böbreklerinde taş olan hastaları iyileştirdiği söylenmektedir.
 4. İnsan vücudunu alkolik, tuz ve ağır metallerden koruduğu ifade edilmektedir.
 5. Bağırsaklarımızı temizleme özelliğine sahiptir.
 6. Ülser hastalarına iyi gelir.
 7. Vücutta sindirim sistemimizi geliştirmektedir.
 8. Egzama ve sedef hatalığına yakalanmış hastalara iyi gelir.
 9. Özelliklede kanser hastalarına faydası vardır.
 10. Kanın geçişine kolaylık sağlayan kalp damarlarını temizler
 11. Kolon kanseri ve karaciğer hastalarını iyileştirdiği ifade edilmektedir.

Kefirin Cilde Yararları

Kurumuş ciltlerin nemlendirilmesinde olağanüstü bir yararı vardır. Kırışıklıklar ve vücudun şişkin kısmı için önemli faydalar sağlar. Ayrıca cilt lekelerini yok eder ve cilt için canlandırıcı ve parlaklık sağlar.

Ev Yapımı Kefir Sabununda Ne Var?

Öncelikle her zaman olduğu gibi% 100 doğal bitkisel ve yenilebilir yağlardan kefir sabunu üretilebilir. Soğuk presleme ile kefir sabunu üretilmesi mümkün ve ısıl işleme de maruz kalınmaz. Bu sayede enzimlerini ve vitaminlerini kaybetmeden ve probiyotik yapısını korur. Bitkisel yağlar, ev yapımı kefir ve kostik içerir (sabunlaşmaya yardımcı olur).

kefirin faydaları

Sabun kuruduğunda üstü beyaz tabaka olarak görebilirsiniz. Çünkü genellikle köylerde ev yapımı zeytinyağlı sabuna çok fazla kostik eklenir. Bu beyaz tabaka aşırı dozda kostik kullanıldığını gösteriyor. Tarifteki tüm malzemelerin dengesini sağlamak için hassas mutfak tartıları kullanmakta fayda var

Doğal Kefir Sabunu İçin Kullanılan Yağlar

Soğuk pres zeytinyağı, hint yağı, hindistancevizi yağı ve hurma yağı… İşte sağlıklı bir kefir yapmak için önerilen yağlar bunlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.