İncir kürü zayıflatıyor mu? İşte Sağlık Yararları

İncir kürü ne zaman başlanmalı? İncir kürü ile hamile kalanlar var mı? İncir kürü yapanlar konu hakkında ne düşünüyor?, İncir kürü zeytinyağlı yemeklerde kullanımının faydası var mı?, İncir kürü ile hamile kalanların yorumları olumlu mu?, İncir kürü ile hamile kalan varmı? Evet incir kürü ile alakalı tüm detaylar haberimizde… Başlıyoruz

İncir son derece besleyici olduğu için, bazı sağlık yararları incir kürüyle ilişkilendirilir. Aşağıda verilen incir suyunun sağlığa faydalarını dikkatlice okuyunuz.

1. Mükemmel Müshil ve Doğal Uyku İndüktörüdür

İncirler harika B6 vitamini kaynaklarıdır ve bu nedenle incir kürü mükemmel bir müshildir. Akşamları veya yatmadan önce akşamları incir kürünün içilmesi uykusuzluğa zarar verebilir. Bunun nedeni, doğal bir uyku indükleyicisi olan 20 bazik amino asitten biri olan triptofan içermesidir. Hafif bir müshil olduğundan, küçük çocuklara bile verilebilir.

2. Bronşiyal Enfeksiyonları iyileştirir:

İncir suyu, boğazdaki mukozaları rahatlattığı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olduğu için bronşiyal enfeksiyonları temizlemede etkilidir.

3. Kabızlık Tedavileri:

İncir suyu ayrıca kabızlığın iyileştirilmesinde de kullanılabilir. Yulaf sütüyle birleştirildiğinde incir suyu, kabızlık semptomlarının giderilmesinde yardımcı olur. Bu amaçla, bazı meyan özü ile birlikte yaklaşık 300 ml yulaf sütü ve 90 ml incir suyu alabilirsiniz. Bu çabuk rahatlama için uyandıktan hemen sonra tüketilmelidir. Alternatif olarak, incir suyu ve kuru erik suyu kombinasyonu da kabızlığın iyileştirilmesi için sabah erkenden alınabilir.

4. Mesane Taşları ile Mücadele:

Mesane taşı, mesanede mineral birikiminden kaynaklanabilir. Konsantre incir kürü, kolesterol ve sodyum bakımından düşük olmasının yanı sıra iyi bir mineral ve besin kaynağıdır. Bu nedenle mesane taşlarıyla mücadelede etkili olabilir.

incir kürü faydaları

5. Doğal Vücut Oluşturucu:

Karbonhidratlar ve doğal şekerler bakımından zengin olan incir kürü, doğal bir vücut geliştiricisi olarak işlev görür. İncir suyu içmek, canlılığınızı artırabilir, daha fazla egzersiz yapmanızı ve fazladan kalori yakmanızı sağlar. Bir incir kürünün bir porsiyonu yaklaşık 250 kcal enerji ve 3 gram protein sağlar. İncir suyunun yüksek glikoz içeriği, egzersiz sırasında kasları besleyebilir, protein ise kas geliştirme ve vücut geliştirme besin maddesidir. Bu nedenle, incir kürü, vücut geliştiriciler ve atletler için yapay olarak yapılan kas geliştirme enerji içecekleri için etkili bir alternatif olabilir.

6. Aşırı Kalori Yakma İşlemine Yardımcı Olur:

Bu meyve suyu, yüksek lif içeriği nedeniyle kilo kaybına neden olmaktadır. Kilo verme diyetinin bir parçası olarak incir kürünün içilmesi, gereksiz kalorilerin azaltılmasına yardımcı olur, ancak yine de vücuda gerekli beslenmeyi sağlar. Bazı ülkelerde şeker hastaları için tatlılarda şeker yerine incir özü kullanılır.

7. Anne Sütü yerine kullanılabilir

Taze sıkılmış organik incir kürü, anne sütünün bileşimine benzer ve altı ay içinde bebeğin boyutunu iki katına çıkarabilir. Bu özellikle bebeklerini emziremeyen HIV / AIDS bulaşmış kadınlar için faydalıdır. İncir suyu aynı zamanda bebek formüllerinde bulunan peynir altı suyu ve soya gibi maddelere alerjisi olan bebeklere bir alternatiftir.

8. Maküler Dejenerasyonu Önler:

İncir kürü yaşa bağlı görme zayıflığını önler

9. Diğer Ek Faydalar:

Yukarıda verilen faydalara ek olarak, incir suyu meme kanseri riskini azaltır, hemoroidleri iyileştirir ve kan basıncını düzenler.

10. yaraları, siğiller, sivilce ve sivilce iyileştirir:

Bu meyve suyu iyi iyileştirici özelliklere sahiptir ve cilt yaralarını ve siğilleri iyileştirir. Taze incir püresi suyunu yüzünüze 10 ila 15 dakika boyunca uygulamak sivilce ve sivilce tedavisinde yararlıdır.

11. Yaşlanma Belirtilerini Önler:

İncir ayrıca C vitamini içerir. Bu vitamin, cildinize zarar veren serbest radikallerle savaşarak bir antioksidan görevi görür ve böylece yaşlanma belirtilerini önler. Bu avantajdan yararlanmak için incir suyu alınabilir.

İncir Suyunun Saçınıza Faydalarıda vardır.

C, E vitaminleri ve mineraller gibi bazı vitaminlerde yüksek miktarda meyve tüketmek saç büyümesini teşvik edebilir ve saç dökülmesine karşı savaşabilir. İncir suyunun besin içeriği sağlıklı saçlar için elverişlidir.

12. Saç Büyümesine Katkılar:

Magnezyum saç büyümesine katkıda bulunan bir mineraldir ve bu mineral alımını arttırmak için incir kürü alınabilir.

13. Kollajen Oluşumuna Katkıları:

İncir suyu, saçınızı ve cildinizi oluşturan kollajen oluşumuna katkıda bulunan kalsiyum içerir.

Sayfamızda paylaştığımız soğan kürü konumuzu da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.