Hızlı Kilo Vermenizi Engelleyen En Yaygın Hatalar!

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir? Bu sorun birçok kişinin adeta bir kaygısı haline gelmiştir. Kilo vermek için diyet yapmak gerektiği su götürmez bir gerçektir.

Hızlı kilo vermek için sağlıklı beslenerek kilo vermek en önemli kural olsa gerek!Bizde bu özel araştırmamızda, 10 kilo vermek istiyorum, 2 kilo vermek istiyorum diyerek diyet araştırmalarına koyulan siz değerli takipçilerimize, kilo vermenizi engelleyen yaygın hataları gözler önüne sermek istedik.

Kilo vermek için spor yapmak bu hataları azaltacak unsurlardan biridir. Diğer hatalar için yazımızı okumaya devam edin.

Hızlı kilo vermek istiyorum diyorsanız bunun en temel prensiplerinden biri, tükettiğimizden daha fazla kalori yakmaktır. Fakat bu daha az yemek yememiz gerektiği anlamına gelmez.

Kilo vermeye karar vermemiz için farklı nedenler var. Aynaya baktığımızda daha sağlıklı bir yaşam sürmek veya daha iyi hissetmek istemek en yaygın olanı…

Sağlık alışkanlıkları sürdüremediğimizde vücudumuzda neler olduğunu görmek genellikle etkileyicidir. Ancak, değişimin ve sağlığımızın ustası olma zamanının geldiğine her zaman karar verebiliriz.

Şimdiye kadar kaçındığınız ya da ihmal ettiğiniz her şeyi yapmak için sadece biraz katılımınıza ihtiyacınız olacak: Egzersiz ve diyet…

Eğer zaten değişme kararını vermişseniz, şimdi bir hedef belirleme ve ona ulaşmak için elinizden gelen her şeyi yapma zamanı…

Ve bunu da, her zaman mümkün olan en sağlıklı şekilde yapmak için mümkün olan her şeyi yapmaya çalışmakla mümkündür.

Kilo vermekten alıkoyan hataların neler olduğunu bulmak için bu makaleyi okumaya devam edin. Durumun kontrolünü yeniden kazanmak için küçük bir değişikliğe ihtiyaç duyulması oldukça muhtemeldir. İşte yaygın hatalar…

1. Diyeti doğru şekilde ayarlamamak

Genel bir kural olarak, kilo vermeye karar verdiğimizde, yaptığımız ilk şey yemeyi bırakmaktır. Bununla birlikte, çeşitli araştırmalar etkili bir şekilde kilo vermenin tek yolunun tüm yiyecek gruplarından ürünleri içeren bir diyeti takip etmek olduğunu göstermiştir. Tabii ki, uygun miktarlarda…

hızlı kilo

Diyetimizi sınırlandırarak değil, bol miktarda sağlıklı yiyecekler yiyerek devam etmeliyiz. Yemek pişirme alışkanlıklarımızı ve uygulamalarımızı değiştirmeliyiz. Ayrıca, kırmızı etleri beyaz etlerle değiştirerek yağsız etleri tercih etmeliyiz.

Bir başka iyi uygulama da işlenmiş şekeri diyetimizden çıkarmaktır. Bize büyük miktarda sodyum, doymuş yağ ve şeker getiren “abur cubur” veda etmek de iyi olurdu.

Onların yerine, gün boyunca daha fazla meyve ve sebze tüketmek gerekir. Kek, cips veya diğer aperatifleri tercih etmekten çok aperitif olarak yiyin.

2. Bir uzmana danışmamak

Kilo vermenizi önleyen bir diğer hata da bir uzman tavsiyesi aramamanızdır. Bunu yapmazsanız, daha iyi bir sağlık için yolda kör olacak ve farkına bile varmadan hatalar yapabilirsiniz.

Bir uzmana danışmak son derece faydalıdır. İkincisi, mevcut ağırlığımıza ve fizyolojik koşullarımıza göre bir eylem programı tanımlamamıza yardımcı olacaktır.

Bize rehberlik edecek ve ideal kilomuzu azar azar ulaşacağımız gerçek hedefler geliştirecektir. İstediğimiz değil, fizyolojimize en uygun olanını seçmeliyiz.

Özetle, bir uzmana danışmak yapabileceğimiz en iyi yatırımdır. Aslında bize zaman ve enerji kazandıracak.

Dikkate alınması gereken seçenekler arasında, genel sağlığınız iyi ise, aile doktorunuzu da seçebilirsiniz. Ancak özel istekleriniz varsa bir beslenme uzmanına veya endokrinologa danışabilirsiniz.

3. Spor yapmamak

Bazı tıbbi araştırmalar kilo vermenin spor yapmak için gerekli olduğunun altını çiziyor. Sebep basit:  günlük olarak tükettiğimizden daha fazla kalori yakmamız gerekiyor.

Bunun için metabolizmamızı düzenleyen ve fazla kilolarımızı kaybetmemize izin veren bir aktivite uygulamak yeterlidir. Hesaplanamaz sayıda faaliyet seçebiliriz: sadece bizi büyüleyecek olanı bulmak zorundayız.

Bu süreci kolaylaştırmak için arkadaşlarınızı ve ailenizi sizinle yeni ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye davet edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.