Hızlı Kilo vermek için Limon ve keten tohumu!

Keten tohumu tarifleri var mı? Keten tohumu yoğurt ve limon ile beraber tüketildiğinde faydası olur mu? Keten tohumu zararları var mı? Keten tohumu ibrahim saraçoğlu ve birçok diyet uzmanı ve doktorların tavsiye ettiği bir doğal üründür. Keten tohumu nerede satılır? Keten tohumu çayı ve limon suyu birlikte tüketildiğinde oluşturduğu etki nasıldır? Keten tohumu nasıl öğütülmeli? Limon ve keten tohumu karışımı nasıl yapılır? Diyet takviyesi olarak kullanıldığında yaratmış olduğu müthiş etkiye inanamayacaksınız!

Limon ve keten tohumu kilo vermeye yardımcı olacaktır. Gerçekten de, bu içecek toksinlerin yok edilmesine izin verirken açlığı sakinleştirecek özellikler içeriyor.

Su, limon ve keten tohumlarından oluşan içecek, kilo kaybını arttırmada yüksek oranda derecelendirilen doğal bir içecektir. Gece boyunca yağ yakan bir içecek olmamasına rağmen, düzenli kullanımı size birçok fayda sağlayabilir.

Aynı keten tohumu gibi limonun da metabolizmayı arttıracak besinler var. Bunları diyetinize dahil ederek kilo kaybına dahil olan sindirim süreçlerini kolaylaştıracaksınız.

Bugün birçok insan bu içeceği nasıl yapacağını öğrenmek istiyor. Aslında, son derece basittir ve fazla kiloya karşı savaşmaya yardımcı olur. Başlıca yararları nelerdir? Bu içeceği düzenli olarak tüketerek elde edeceğiniz tüm faydaları size detaylı olarak anlatacağız.

Limon ve keten tohumu faydaları nelerdir?

Bir diyet, her organizmanın koşullarına bağlı olarak değişebilen karmaşık bir süreçtir. İyi beslenme ve düzenli fiziksel aktivite kilo vermenin anahtarı olsa da, bazı insanlar ciddi zorluklar yaşayabilir.

Öte yandan, alışkanlıklarını özellikle de her zaman hareketsiz olduğunuzda değiştirmek çok zordur. Metabolizmanın herkes için aynı şekilde çalışmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Kimi insanlar hızlıca kilo kaybederken, diğerleri kaybetmez.

Bununla birlikte, hedefinize acı çekmeden ulaşmada yardımcı olabilecek birçok doğal kaynaklı besin takviyesi vardır. Böylece limonlu ve keten tohumlu sıvı, özel bir besin içerir ve kilo verme gücüne sahiptir.

Bu içeceğin düzenli olarak tüketilmesi yalnızca vücudun arındırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi geliştirir ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasını önler. Ek olarak, açlık hormonlarının salgılanmasını azaltabilir, böylece vücudun az miktarda kalori ile dengelenmesine yardımcı olur.

Limonun kilo vermeye faydaları

Limon suyu kilo vermenize yardımcı olacak kilit maddelerden biridir. C vitamini ve esansiyel mineral alımını göz önüne alındığında, bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirmeye ve zindeliği iyileştirmeye yardımcı olan bir besin takviyesidir. Diüretik, antioksidan ve alkali özellikleri uzun zamandan beri övgüyle söz edilmiştir. Bu içecek sadece vücut için değil, sağlık için de iyidir. Bu içeceği düzenli olarak tüketerek, iltihaplarla savaşabilir ve dokularınızı müdahale edebilecek birkaç antijene karşı koruyabilirsiniz.

Bu içecek vücuttaki yağ hücrelerinin azalmasını teşvik edecek polifenoller olarak bilinen antioksidanlar içerir. Sitrik asidi safra salgılanmasını uyarır, safrada lipitlerin iyi bir sindirimini teşvik etmek için üretilen bir maddedir. Diyet lifi içerisindeki katkıları sayesinde, bu içecek sindirim sürecini iyileştirir ve açlığı engeller.

Ayrıca, bu besin maddesi kötü kolesterolün kontrol altına alınmasına ve diyabet riskinin azaltılmasına yardımcı olacaktır .

Keten tohumlarının kilo kaybı için faydaları

Pek çok insan keten tohumlarını diyetlerine dahil etmeye başladı. Bunların sindirime iyi geldiği ve kilo kontrolü için iyi olduğu yaygın bir bilgidir. Antienflamatuar etkileri ve kardiyovasküler seviyeye katkıları ile tanınan hafif dozlarda omega 3 yağ asitleri içerir. Bu yongaların ağırlığının% 28’i kolesterol kontrolünü ve sindirimini teşvik edecek diyet lifidir. Antioksidanları, vücudun hücresel işleyişini teşvik edecek ve oksidatif stresin neden olduğu bozulmayı engelleyecektir.

Keten tohumu, kandaki glikozun düzenlenmesini geliştiren bir madde olan çok sayıda müsilaj içerir. Enzimleri yağ ve proteinlerin parçalanmasını kolaylaştırır ve böylece vücutta birikmelerini önler.

Kilo vermek için bu içeceği nasıl hazırlarsınız?

Bu yiyeceklerin kilo verme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için, su, limon ve keten tohumu ile yapılan bir içecekten daha iyi bir şey yoktur. Günlük tüketebileceğiniz kilo kaybınızı arttırır.

limon

Malzemeler

4 su bardağı su (1 litre)

2 kaşık keten tohumu (20 g)

Bir limon suyu

Hazırlık

Su bardağını bir tencereye dökün ve kaynatın.

Sonra su kaynamaya başladığında keten tohumu ekleyin, sonra ısıyı azaltın.

3 ila 4 dakika pişirin, sonra ocaktan alın.

Tavayı kapağıyla örtün ve dinlenmeye bırakın.

Sıcaklık içeceğin tüketilmesine izin verdiğinde filtreleyin ve ardından limon suyunu ekleyin.

3 veya 4 bardak için ve bir kenara koyun.

İçeceği haftada 3 kez tüketin.

Hala bu ürünleri diyetinize dahil etmediniz mi? Kuruluşunuza sağladığı faydaları kendiniz keşfetmek için evde denemekten çekinmeyin!  Her zaman olduğu gibi, az yağlı bir diyet ve düzenli fiziksel aktivite eklemeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.