Hızlı Kilo Vermek İçin 3 Doğal Ürün

0 72

Hızlı kilo vermek istiyorum diyen herkes ilk olarak doğal ürünlere merak duymaktadır. Sağlıklı beslenerek kilo vermek ve hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir tüm bu hassas kilo verme kaygılarına son verecek doğal bir reçete sunmayı istiyoruz. Hızlı Kilo verme sanıldığı kadar zor değil. Ben 5 kilo vermek ve 10 kilo vermek istiyorum gibi yüksek hedefler başarılı diyet programları ile başarılması hiçte zor olmayan hedeflerdir. Kilo vermek için diyet yapmak her zaman güçlü bir azim gerektiren zor işlerden olduğunun farkındayız elbette ancak şunu unutmamak gerekir ki kolay kilo vermek için yapılması gerekenlerin başında doğal bitkisel ürünler gelmektedir.

Hızlı kilo verme

İştah bastırıcı, yağ yakma, boşaltma gibi kilo kaybına odaklanmış birçok doğal ürün son yıllarda piyasada ortaya çıkmıştır. Basit bir tıklama ile onları bir diyet takviyesi olarak elde etmek mümkündür. 2009 yılında bir araştırma da bu ürünlerin zayıflamak için etkin bileşenler içerdiğini ortaya koydu. Bazıları sağlık yetkilileri tarafından bile yasaklandı. Kilo vermek için gerçekten etkili olan doğal ürünler nelerdir?

Yeşil çay

Çin menşeli veeskiden beri bilinen doğal bir zayıflama bitkisidir. Yeşil çay, yağ yakmanın bir parçasıdır. En sık kafein içeren bitkileri karakterize eden bu genel kamuya açık isim belirli yağların yakılması ve vücudun ısı üretimi amacıyla kullanılır.

Yeşil çay nasıl kullanılır?

Yeşil çay yaprakları % 3 ila 4 arasında kafein ve vücuttaki norepinefrin düzeylerini artıran iki aktif madde içerir. Bununla birlikte, bu bileşik, enerjinin harcamasını ve yağların oksidasyonunu arttırmayı mümkün kılar. Sıçanlarda yapılan çalışmalar yeşil çayın 2 anti-obezite etkisini göstermiştir. Kilo vermede aynı yararı olduğu görünmektedir.

Hızlı kilo verme

Yeşil çay nasıl tüketilir?

Yeşil çay esas olarak infüzyon olarak kullanılır. Bununla birlikte, topaklar veya kapsüller formunda bulunabilir. Bir bardak yeşil çay ortalama 50 mg kafein 4 içerir. Tavsiye edilen günlük ortalama 300 mg kafein dozunun ötesine geçmeyecek 3 ila 4 fincan yeşil çayın aşılmaması önerilir. Heppatotoksik etki şüphesi olduğundan, özellikle aç karnına yeşil çay yenirse, başka gıdalarla birlikte tüketilmesi önerilir.

Guarana

Brezilya Amazonlarına özgü bir çalılık olan guarana tohumu, bazı zayıflama diyetlerinde takviye olarak da kullanılır. Yeşil çay gibi, bunların parçalanmasını ve metabolik aktivitenin artmasını destekleyen “yağ yakıcılarının” bir parçasıdır.

Guarana Nasıl Kullanılır?

Guarana, etkilerini yüksek kafein içeriğine borçludur. Artan uyanıklığa ve artmış kalp atış hızına ek olarak, kafein, hücresel metabolizmayı ve dolayısıyla yağ kaybını arttırmaktan sorumludur. Araştırmacılar, bu bileşiğin tüketiminin enerji harcamasını arttırdığını ve doygunluk hissi verme etkinliğini göstermiştir.

Guarana nasıl tüketilir?

Guarana zayıflatıcı bir içecektir. Sıvı özü, kapsüller veya efervesan tabletler olarak tüketilebilir. Bir yetişkin için, guarana dozu günde maksimum 1 ila 3 gr tozdur. Hipertansiyon hastalarda veya 16 yaşın altındaki çocuklarda verilmemelidir. Öte yandan hamile ve emzikli kadınlarda kullanılmaması önerilmektedir.

Elma

Elma Pektinlerinin bağırsak geçişini düzenlediği bilinmektedir ancak iştah bastırıcı gibi gıda takviyelerinde kullanılırlar.

Hızlı kilo verme

Elma Pektinleri nasıl çalışır?

Elmanın iştah bastırıcı aktivitesi, pektin içeriği, bitkisel lif ile ilgilidir. Bir kez yutulduğunda, bu lifler bolusun hacmini artırabilen, sindirim enzimlerinin aktivitesini azaltabilen viskoz bir jel oluşturmak için büyük miktarda su emebilirler. Bu nedenle açlık hissini azaltır. Sıçanlardaki iki çalışma, elma pektinleri ve polifenollerin kombinasyonunun kan trigliserit seviyelerini düşürdüğünü ve 4-5 anti-obezite aktivitesi uyguladığını buldu. Buna karşılık, insanlar üzerinde yapılan birkaç klinik çalışma bu konuya odaklanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.