Hızlı kilo verme için! İşte çözüm?

0 53

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler konusunda çok farklı diyet öneri mevcuttur. Hızlı kilo verme zararları çok ender olmasına rağmen yine de diyet programları uygularken dikkat etmekte fayda vardır.  Hızlı kilo verme konusunda diyetisyenlerin yoğun tavsiyelerinden birini bugün sizlere sunacağız. Hızlı kilo verdiren diyetler çok çeşitli olmasına rağmen lahana çorbası diyeti tüm zayıflamak isteyen herkese iyi gelecek çok özel bir diyettir. Hızlı kilo verme kürü ve hızlı kilo verme hareketleri bu diyete katkı sağlayacaktır. Bundan eminiz. Ancak en az 10 kilo vermek istiyorum diyorsanız evde kilo vermenin tek yolu lahana çorbası diyetinden geçmektedir.

Lahana çorbası diyeti, Glütensiz yiyeceklerle ilişkili özel bir diyettir. lahana çorbası diyeti bir haftada 7 kilo kadar vermenizi sağlar. Takip edilmesi de basit bir diyettir. Bu beslenme seçimi, temel olarak, her biri bir çorba kasesi ve glütensiz yiyeceklerden (meyve ve sebzeler), günde 3 öğünden oluşan diyete dayanmaktadır.

Lahana çorbası diyetinin düşük kalori prensipleri

  • Lahana çorbasını yeterince iç
  • Muz, çilek veya hurma hariç meyve ve sebzeleri tüketir
  • Glutensiz yiyeceklere odaklanın (pirinç, susam vb.)
  • Şekerli ürünleri, ekmek ve alkolü ortadan kaldırın.
  • Raflarınızı sarımsak, limon ve zeytinyağı ile süsleyin
hızlı kilo verme

Lahana çorbası diyetinin son günlerinde küçük beyaz et ve balık kısımları almak mümkündür. Bu diyet lahananın kalori yakma özelliği sayesinde az kalorili bir negatif dengeye sahiptir. Bu % 100 doğal beslenme planı, özellikle mide anestezisi gibi cerrahi müdahalelerin kilo vermenin tek alternatifi olduğu aşırı kilolu insanlar için önerilmektedir. Bu hastaneye yatış masraflarından inşallah sizi kurtaracaktır.

Ülkemizde binlerce insan var; diyet rejimleri uygulayıp ta ve diğer tıbbi önlemlerin vazgeçilmez olduğu düşünen… Benzer şekilde, bazen göbek ameliyatı gibi ‘sıkıntılı’ operasyonlara başvurmamız gerekmekte olduğunu düşünen de…

Lahana çorbası diyeti avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Lahana çorbası diyeti, sonuçlarının kalitesi sayesinde çok sayıda üyeyi kendine çekiyor. Nitekim kısa sürede kilo vermeyi sağlar; 7 günde 5 kilodan fazla… Buna ek olarak, birikmiş toksinlerin vücuttan arındırmaya da yardımcı olur. Bununla birlikte, etkinliği kabul görmüş olan bu diyet planı beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafından çok eleştirilmektedir. Genellikle büyük yorgunluk ve enerjide azalma da görülebilir. Bu etkisinin yüksek ve hızlı kilo vermeye sebep olduğu için böyledir.

Her bir uygulama arasında en az 1 aylık bir zaman aralığı ile 7 günlük diyetle sınırlandırın. Aksi takdirde, yan etkiler şöyle görünebilir:

  • baş ağrısı
  • düşük tansiyon
  • mide rahatsızlığı (şişkinlik, kusma, bulantı, vb.)
  • düşük protein menülerine bağlı kas kütlesinin erimesi, vb.
  • Lahana çorbası diyeti kırılgan bağırsakları olan insanlar için zararlıdır. Bu bitkinin tüketimi, midenin ve bağırsakların tahriş olmasına neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.