Hızlı Kilo Verme için 9 Adet Bitkisel Çay!

0 74

Hızlı kilo vermem gerek! diyorsanız şimdi sizlere hızlı kilo vermek için yapılması gerekenlerin başında yer alan doğal bitki çayları tekliflerimizi dikkatle takip edin. 2 haftada en hızlı kilo verme yöntemi biraz da doğal bitkisel çay tüketimi ile mümkündür. Hızlı kilo verme kadınlar kulübü ne üye olmaya gerek kalmadan hızlı kilo verme kürü yaparak ta zayıflayabilirsiniz. Evet, hızlı kilo verdiren diyetler çoğunlukla olumlu etkileri olmakla birlikte hızlı kilo verme zararlarını da dikkate almakta fayda vardır. Şimdi sizlere doğal zayıflamak için bitkisel çayları sunuyoruz.

Tarçınlı Çay

tarçınlı çay

Tarçınlı çay termojenik etkiye sahiptir. Vücut ısısını yükseltir ve metabolizma enerjisini arttırır. Bu şekilde çok daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bunun yanında kan şekerinizi dengeler, açları bastırır ve kolesterolü dengeler. Tarçın çayınızı sadece tarçınla hazırlayabilir ya da diğer bitkisel çaylara toz ya da tüy olarak ekleyebilirsiniz.

Maydanoz Çayı

maydanoz suyu (çayı)

Maydanoz çayının kaloriyi yakma veya yağ yakma gibi bir özelliği yoktur. Bununla birlikte, diyet programlarında var olmasının tek nedeni peptik özelliktir ve fazla suyu vücuttan atmak ve sizi bir adım ileriye atmaktır. Maydanoz çayının bir diğer faydası ise folat, potasyum, kalsiyum, C ve A vitaminleri bakımından zengin olmasıdır.

Zencefil çayı

zencefil çayı

Zencefil çayının en önemli özelliği mideyi rahatlatmak, bulantıyı önlemek ve sindirimi kolaylaştırmaktır. Ayrıca kilo vermek için metabolizmayı hızlandıran kişilerce belirtildiği için bunu kanıtlayacak bir çalışma yoktur.

Beyaz çay

beyaz çay

Doktorların kilo vermelerini tavsiye ettiği bir diğer çay ise “Beyaz çay” dır ve vücutta yağ emilimini azaltan yağların vücutta depolanmasını önler. Öğle yemeğinde 2 bardak beyaz çay içerseniz, vücutta yağ birikmesini önleyebilirsiniz.

Mate cayı

mate çayı

Bu Mateinin bileşenlerinden biri, metabolizmayı daha hızlı yapar, vücut ısısını yükseltir ve normal şartlardan çok daha fazla yanma kalorisi sağlar. Ayrıca dolgunluğu daha uzun süre keser. Danimarka’da 2001 yılında 44 farklı ağırlık kilosu kişiyle yapılan araştırmaya göre, mate çayı içen kişi, içmeyenlere göre% 40 daha fazla ağırlık veriyor.

Kuş Otu Çayı

mate çayı

Az miktarda saflaştırıcı etkiden oluşan civciv çayı şişmeyi önlemeye yardımcı olur ve fazla su vücuttan yayılmasına yardımcı olur. Potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan bu bitki bağırsağın temizlenmesi etkisine sahiptir. Bir bardak nohut çayı içerek, mide şişmesi ve düşme ile ilgili sorunları azaltabilirsiniz.

Yabanmersini Çayı

yaban mersini çayı

Yaban mersini çayının en önemli özelliği vücut şekerini dengelemesi ve açlığını daha hafif hale getirmesidir. Akşam yemeğinden önce bir bardak yabanmersini çayı içerseniz, daha az kalorili sofrayı bırakabilirsiniz.

Yeşil çay

yeşil çay

Yeşil çayın kilo kaybı çaylar arasında ilk olarak gösterilmesinin nedeni, metabolizmayı kafeinlerle sabitlemek ve katepsin ile vücudun yağ oranını azaltmaktır. 3 ay ve 35’ten fazla erkek için yapılan bir çalışmaya göre, yeşil çay içen erkekler, içmeyenlere göre daha hızlı kilo verir. (içenler 2,5 diğerine 1.3 verir)

Biberiye Çayı

biberiye çayı

Biberiye Çayı, diyetinizde ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri sağlayabilir, kan akışını hızlandırır, enerji verir ve konsantrasyonunu arttırır. Bu şekilde daha fazla enerji harcayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.