Hiç Duymadığınız 10 Farklı Zayıflama Yöntemi

Düzenli, sağlıklı ve zinde bir beslenme uygulaması için daha önce hiç duymadığınız 10 farklı zayıflama yöntemi sunacağız. Bu yazımızda hem zihinsel hem de fiziksel aktivitelerinizin yanı sıra uygulanacak etkin bir diyet programı sayesinde belirli bir süre aralığında zayıflamanız mümkün. Zayıflama yöntemleri çok önemlidir. Hem vücudu çok yormayacak, uygulanabilir bir diyet her zaman tercih edilmelidir. Bu arada şunu belirtelim ki kısa sürede zayıflama kaygısıyla kimyasal ve bitkisel ürünlere çokça yönelmekte insanlar. Bu kısa vadede çözüm olmakla birlikte maalesef doktora danışılmadan yapılan gelişi güzel uygulamalar olduğu için de çok sağlıklı olmamaktadır. Kimi insanlarda evde günlük zayıflama egzersizleri ve zayıflama hareketleri ile zayıflama yolunu seçmektedirler. Bunlardan en çok yapılan ise karın kasında biriken yağlanmayı önleme egzersizleri yer almaktadır. Şimdi sizlere daha önce hiç duymadığınız 10 farklı zayıflama yöntemi ni adım adım anlatalım.

Daha Önce Hiç Duymadığınız 10 Farklı Zayıflama Yöntemi

Yemek suyunu içmeyin

10 farklı zayıflama yöntemi konumuzun ilk başlığı yemek suyu ile alakalı… Yıllardan beri yurdum insanının en çok yaptığı şeylerden biri akşam veya öğlen yemeklerinde (sulu yemeklerde) yemek sonunda tabakta kalan sulu ve yağlı kısmı ekmek bandırarak tüketilmedir. Bunun yapılmaması gerekir. Çünkü tabağın altında kalan sulu kısım lezzetli olmakla birlikte yağ oranı yüksek ve kalori miktarı fazladır. Bu kısmı çocuklarınıza verirseniz onların hem zihinsel hem de kemik yapısına katkı sağlamış olursunuz.

Kahvaltıdan sonra 1 fincan şekersiz kahve

Kahvaltıdan sonra öğle yemeğine yakın bir fincan kahve tüketmek açlık hissinizi azaltarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

Keten tohumu ve pul biber kullanılmalı

Öğle arasında mümkün ise bir kase yoğurdun içine eğer alerjiniz yoksa bir kaşık kadar pul biber yada keten tohumu koymanız faydalı olacaktır.

Bir günde 3 farklı meyveyi tüketin

Genellikle akşam yemeğinden sonra bir büyük kase meyve tabağını tüketmek bizde alışkanlık haline gelmiştir. Bu yanlış bir uygulamadır. Bunun yerine gün içine dağıtmanız daha iyidir.

Yediğiniz tüm yemeklerin kalori hesaplamasını yapın

Her ne kadar bu çoğu zaman mümkün görünmese de ara ara internete girerek her bir bitkisel ürünün kalori hesaplamasını yaptırmanızda fayda vardır. Bu vesileyle hangi ürünleri tüketmemeniz gerektiğini görmüş olursunuz.

Sütlü tatlıları tercih edin

Yemekten hemen sonra olmamak koşuluyla sütlü olan tatlılara ağırlık verin. Diğer tatlılarla olan tercihiniz bu olmalı. Örneğin; sütlaç

Yemek kalori kontrolü yapın

Maalesef uygulana bazı diyet programlarında yer alan bir kısım ürünlerin kalori miktarı diğer normal yemeklerin kalori miktarından daha fazla olabilmektedir. Bunu iyi düşünmek gerekir. Araştırma şart.

Salata soslarına dikkat edilmeli

Salata soslarının çoğu yüksek kalori içeriği sebebiyle tüketilmenden önce hatırlanması gereken en önemli şey. Bunu tercih etmek yerine sirke, limon, ve baharat eklemeli ve yemeklerinize değişik lezzetler katmalısınız. Hem de kalori miktarı düşük… Değişik lezzetler için yoğurdunuzu çeşitli baharatlı ürünlerle tatlandırabilirsiniz.

1 günde 2 fincan bitki çayından fazla içmeyin

Yeşil çay ve yasemin çayları dışında içilmesi düşünülen bitki çaylarını günde 2 den fazla tüketilmemelidir. Özellikle, bitki çaylarının şekersiz içilmesi de çok önemli

Günde en az 2 litre su için

Günde en az 2 litre su içmeniz gerekir. Her birinin bardakta da birer çubuk tarçın ekleyip bekletmek çok aroma katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.