Güzellik Ürünleri

Güzellik Ürünleri

Güzellik Ürünleri:

      Kadınların iş hayatı ve çevrelerinde kendilerine daha çok öz güven veren güzel görünmeleridir. Her kadın güzeldir ama nedense bu konuda bir türlü tatmin olmazlar. Bunun için her yolu denemek isterler (En başta da güzellik ürünlerini).

       Bunun yanında kadınlar için güzellik kavramı farklı olsa da her gün piyasaya yeni sürülen kozmetik ürünler kadınların vazgeçilmezi haline geldi. Kozmetik ürünlerde iki farklı ürün bulunur. Bunlardan biri dermatoloji yani bol mineralli kozmetikler. Diğeri ise mineral ürün kullanılmayan makyaj ürünleridir.  

       Genelde en çok tercih edilen mineral ağırlıklı kozmetiklerdir. Bunun nedeni ise mineralin sağladığı etki ile daha sağlıklı ve daha güzel bir sonuç vermesidir.  

En Çok Tercih Edilen Ürünler:

      En çok kullanılan ve en çok satılan ürünlerin başında tabi ki ruj gelmektedir. Rujlar hem çeşitlilik bakımından hem de değişik renk tonları bakımından oldukça zengin bir üründür. Mat, ıslak ve saten bitişli gibi pek çok yapıya sahip olan rujlar dünya genelinde en çok satılan kozmetik ürünüdür.

      Güzelliğine gerçekten önem veren kadınlar bol mineralli ve marka ürünleri tercih ederler.   

       İkinci sırada ise yine en çok kullanılan allık tır. Bunun nedeni ise rujlar da olduğu gibi bütün renklerin her tonunu barınmasıdır. Hem toz hem de krem baz lı çeşitleri vardır.

Ojeler ise makyaj da tamamlayıcı ürün olarak bilinir. Halk dilinde eli yüzü güzel kadın dediğimiz işte tam da burada, yani ojesiz bir makyaj düşünülemez.

     Diğer temel ürün ise fondöten, bununda diğer makyaj ürünleri gibi hem çeşitleri hem de cilt renklerine göre ve ciltlerle uyumluluk dengesidir. Yağlı ve gözenekli ciltlerde oldukça destekleyici bir ürün olup, makyaj dışında ayıp kapatan bir özelliğe sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir