Ev yapımı yüz krem yapmak neye ihtiyacım var?

Ev yapımı yüz kremler ne kadardır? Nemlendirici yüz kremini evde yapmak mümkün mü? Nivea yüz kremi gibi hazır fabrikasyon ürünleri kullanmak yerine ev yapımı nemlendirici krem kullanmak daha doğru değil mi? Kimi kadınların nemlendirici makinesi ile bir kısım karıştırıcı ürünler aldıklarına şahit olmaktayız. Ya da daha sık yapılan bir kozmetik mağazasında ismini en çok duydukları ürünlerden birini almak. Tüm bu yöntemlerin hepsine alternatif olabilecek bir önerimiz var. Ev yapımı yüz kremi karışımı yapmak

Cildinizin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış, gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir ev yapımı yüz kremi yapmak. Çünkü küçük bir uygulama ile ev yapımı yüz kremi yaparak sağlığınızı ve cüzdanınızı değil aynı zamanda çevreyi de koruyabilirsiniz.

ev yapımı yüz kremi

Temel gereçler

Krem, merhem ve pasta üretiminde en önemli önceliğimiz titiz bir temizliktir. Mikroplar kozmetiklere girdiklerinden çok uzun süre dayanmazlar (koruyucu kullanmadan ürettikleri için), cildinize de zarar verirler. İşe başlamadan önce: Mutfak yüzeyini fırçalayın ve tüm mutfak gereçlerini temizleyin ve sterilize edin.

Yüz kremi için şu mutfak gereçlerine ihtiyacınız var

Orta büyüklükte bir kap

Isı dayanıklı bir kap

Bir blender veya el mikseri

Boş ve dezenfekte edilmiş krem ​​kavanoz veya kapaklı küçük kaplar

Mutfak termometresi

Sirke temizleyici ve temizlik ve dezenfeksiyon için alkol

Yüz kreminizi yapmadan önce, hangi malzemeleri kullanmak istediğinizi düşünmelisiniz. Yağlı ciltlerden muzdarip misiniz yoksa özellikle kuru mu? Bu konuda netleşmelisiniz.

100 ml ev yapımı gündüz kremi için ihtiyacınız olan

Bitkisel yağ: 15 ml üzüm çekirdeği, devedikeni. Veya kuru ciltler için avokado, hindistancevizi veya badem yağı.

Emülgatör: Su ile yağ gibi karışabilen iki sıvının birleştirilmesine yardımcı olur. 3 gram emulsüyon (tercihen eczaneden alınabilir)

Tutarlılık verenler: kakao yağı uygunluğu sağlar. 100 ml için 2 gram yeterlidir, alternatif olarak mum uygundur.

Su: 30 ml su veya gül suyu.

Aktif madde: çay yaprağı veya manuka yağı gibi esansiyel yağlar.

Ev yapımı yüz krem için hazırlık Adımı yağ fazı: Krema hazırlamaya başlamadan önce, tüm kapları alkol ile dezenfekte etmeli ve çalışma yüzeyini sirke temizleyici ile temizlemelisiniz. Krem hazırlamanın ilk adımı: Yağ uygulamamızdır.

Önce 250 ml su kaynatın. Daha sonra su banyosunda yağı veya mumu kıvam düzenleyiciler ile yavaşça eritirsiniz. Sonra emülgatör ile yağı karıştırın. Karışım sıvı olunca su banyosundan çıkarabilirsiniz. Mutfak termometresi kullanarak 40 dereceye kadar soğumasını bekleyin.

Ev yapımı yüz krem üretiminin 2. adımı su fazı: Yine, bir su banyosu için bir tencereye kaynatın suyu getirin. Başka bir temiz kapta, damıtılmış suyu ve bitki suyunu ısıtın. Daha sonra sıvının 40 dereceye kadar soğumasını sağlayın.

Ev yapımı yüz krem üretiminin 3. adımı: emülsifiye edici: Her iki karışım da 40 dereceye kadar soğuduğunda, su fazını yağ fazıyla karıştırabilirsiniz. Kremin doğru kıvamı elde etmesi ve su ile yağın birbiriyle iyi karışması için bir blender veya el mikseri kullanmalısınız. Sadece karışımın kremsi bir kıvamı olduğunda, hazırdır.

Şimdi esansiyel bir yağ yardımıyla kremaya istediğiniz kokuyu verebilirsiniz. Sonunda, ev yapımı kreminizi steril bir kaşıkla mikropsuz bir bardağa birlikte doldurmanız yeterlidir.

Ev yapımı kremler ne kadardır?

Krema tamamen koruyucu olmadan üretildiği için, buzdolabında yaklaşık iki ila üç hafta boyunca yalnızca raf ömrü sınırlıdır. Kremayı porsiyon haline getirmek ve bir porsiyon dondurmak en iyisidir. Elbette raf ömrünü uzatmak istiyorsanız, kremaya birkaç damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Bu krem ​​tarifi temel bir reçetedir. Kremi kişisel cildinizin ihtiyaçlarına göre ayarlamak için, kremayı çeşitli etken maddeler ve yağlar ile sağlayabilirsiniz. Örneğin, Aloe Vera fazladan bir nem dozu verir. Böylece istediğiniz gibi ve cildinizin ihtiyaç duyduğu buharı gerçekten bırakabilirsiniz. Sağlık için ev yapımı yüz krem tercih edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.