Ev yapımı Limonata Tarifi

Ev yapımı kolay limonata tarifi var mı? Evet var. İşte bu kolay ve pratik tarif tam size göre… En güzel limonata tarifi bu yazımızda sizin için hazırladık. Portakalsız limonata tarifi ancak limon tek başına kullanılmak suretiyle yapılabilir bunun yerine önerimiz her ikisinden de olmasıdır. Bu kolay ve çabuk limonata tarifi tam ağzınıza layık olacak. Kışlık limonata yapımı nasıl olur? diye bir soru sorduğunuzda aklınıza ilkin diyetvezayiflama.net sayfamız gelsin. Geleneksel limonata tarifinden çok öte olan bu özel tarifimizi dikkatle not almanızı öneririz. Ardından sizde deneyin ve karşılaştığınız bir sorun veya tavsiye olursa bunu yorum kısmında bizlerle paylaşmanızı öneririz.

İhtiyaçlar

1 Adet limon veya 1 adet Portakal (Buzdolabında saklanmış ve dondurulmuş olması gerekir), 1 su bardağı şeker, yarım çay kaşığı limon tuzu…

Ev yapımı limonata yapılışı

Limonata tarifi

Limon veya portakal buzluğa atılır. İyice donduktan sonra buzluktan çıkarılır. 10 dakika sonra 1 portakal veya limon robotta parçalanır. 1 sürahi suyun içerisine robota vurduğumuz halde beklettiğimiz limon veya portakal katılarak iyice karıştırılır. 1 su bardağı şeker ve yarım çay kaşığı kadar da limon tuzu hazırlanan karışıma katılarak tekrar karıştırılır. 1 saat dinlenmeye bırakılır. Sonrasında ince bir süzgeçten geçirilip soğumaya bırakılır. Servise hazır.

Hem sağlıklı ve zinde bir vücut için hem de zayıflamanın doğal bir çözümü olduğu için bolca limonata tüketmenizi öneririz.

1 yorum
  1. Sevim diyor

    Ben evde denedim ev yapımı limonata yarinizi çok beğendim tavsiye edecegim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.