En Son Karatay Diyeti!

0 170

Diyet denince akla ilk gelen diyet programlarından biri de Karatay diyetidir. Özellikle de diğer diyet listelerinden en belirgin farkı 1 haftalık olmasıdır. Genellikle 1 ayda 5 kilo zayıflatan diyet, 7 kilo, 8 kilo veya 3 kilo zayıflatan diyet menüleri mevcut olmakla birlikte haftalık olması uygulanabilirlik açısından kısa vadeli ve pratik bir diyet listesidir karatay diyeti. Bu yazımızda da sizin için en son karatay diyetini sunacağız.

Peki diyet neden önemli? Çünkü sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmak, evde ve işyerinde günlük aktivitelerin rahat yapılabilmesi ve toplum içinde rahat faaliyetlerin icra edilebilmesi için fazla kiloların oluşturduğu rehavet ve sıkıntıların yok edilmesi için gereklidir. Önemli olan sağlıklı ve vücudu yormayan iyi bir diyet programının uygulanmasıdır. Bunun için karatay diyeti doğru adrestir.

Karatay diyeti, çok daha popüler olması cihetiyle birçok kişi diyeti uyguladılar ve bu pratik kısa diyet sayesinde 2 haftada 5 kilo verdiklerini söyleyen çok kişiye rastlanmış.

En son Karatay diyetinin diğer diyet uygulamalarından belirgin farkı ise uzun zaman tok tutabilmesi, sağlık koşullarımızı zorlamadan, verilen kilolarında tekrar gerisin geriye alınmamasını sağlamasıdır. Bu en son karatay diyetinde olmaması gereken şeker ve ekmek ikilisinin yer almaması önemli bir fark olarak görülebilir. Çünkü bu iki ürün en çok kilo aldırdığı söylenmektedir. Karatay diyetinin en önemli odak noktası bol protein içeriğidir. Et, balık, yumurta, tereyağı, meyve, turşu, fındık, yoğurt, sebze, ceviz, badem ve yer fıstığı bu diyetin en özel ürünleri.

İşte 1 haftalık Karatay diyeti

Kahvaltı: 1 adet yumurta ve/veya menemen, 2 adet yumurta omleti, 8-10 adet zeytin yeterli (kekik ve üzerine zeytinyağı), 1-2 dilim/parça peynir, 1 fincan kadar ceviz veya fındık olabilir.

Öğle yemeği: 1 bardak ayran, sebzeli yemek (zeytinyağlı olması şart), salata (zeytinyağlı), 1 porsiyon kadar meyve/yer fıstığı/badem/bir avuç ceviz yeterli

Akşam yemeği:1 kase kadar yoğurt, kırmızı et veya tavuk eti veya ızgara balık ayrıca zeytinyağlı bol salata

Ara öğün: Şekersiz bitki çayı ve Türk kahvesi kafi.

karatay diyeti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.