Domatesin Dehşet Veren Sırrı!

0 53

Değerli diyetvezayiflama.net okuyucularımız. Bugün sizin için araştırdığımız konu domates. Domatesin dehşet veren sırrı nedir? diye merak ediyorsanız, işte yanıtı bu yazımızda. Bilindiği gibi domates her ne kadar son aylarda siyasi malzeme konusu yapılsa da, asıl malzemesi içeriğinde olduğu unutulmuş gibi. Zira içeriğindeki kolesterol düşürücü etkisi, meme kanseri önleyici yönü, antioksidan özellikleri ile içeriğindeki likopen etken maddesi sayesinde adeta bir şifa kaynağıymış ta haberimiz yokmuş!

Şimdi domates ait bilmediğiniz başka hangi gerçekler varmış, beraberce bakalım ve bu İlahi nimete karşı Rabbimize ne kadarda şükretmek gerektiğini umarım anlamış oluruz. Örneğin yıllardır ülkemizde prostat kanseri vakıaları var. Bu hastalığa karşı en etkili ürünlerden biri domates suyu… Rahim ağzı kanseri, idrar kesesi ve meme kanseri hastalıklarında da çok güçlü engelleyici özellikleri içeriğinde barındırmaktadır. İşte domatesin dehşet veren sırrı, onu ileri ki yıllarda tarlalarda çokça ekilmesini mecbur kılacak gerekçelerden olmalı sanıyoruz.

domatesin dehşet verici sırrı

Domatesin Dehşet Veren Mucizevi Etkileri

Domates bitkisinde görülen diğer etken madde de rutin’dir. Bu etken madde katarakt hastalarına iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca kan şekeri dengeleme üzerine de çok önemli bir ürün. Hatta karaciğerlerimizde biriken toksinleri de kısa sürede vücuttan uzaklaştıran etken maddeleri de içeriğinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra antibakteriyel, antiviral, tansiyon önleyici ve varis önleyici etkisi de yok değil. Erkeklerde üreme hormonlarından biri ola östrojen hormonunu dengeleyici pozisyonu da vardır.

Yalnız dikkat edilmesini önerdiğimiz bir özelliği de vardır ki kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Doktorlar bunu şiddetle önermektedir. Oda egzama hastalarına yönelik olarak, bu ürünü tüketmekte ölçülü olunması gerektiğidir. Özellikle de çiği domatesi tüketmemeleri önerilmektedir.

Domatesin Olumlu Diğer Etkileri

  1. Özellikle kalp büyümesi olan kimselerin bu ürünü tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  2. Yine dışarıdan yağlanma gözlendiğinde de domates suyu içilmesi tavsiye edilmektedir.
  3. Kolesterol düşürücü özelliği sayesinde hastaların şifa kaynağıdır.
  4. Prostat büyümesi dolayısıyla idrar zorluğu çeken hastaların da muhakkak bolca domates suyu içmeleri veya domatesli yiyeceklere yönelmeleri tavsiye edilmektedir.
  5. Prostat kanseri önleyici özelliği bulunmaktadır.
  6. Makula dejenerasyonu adı verilen çoğunlukla yaşlılarda görülen hastalık önleyici etkisi vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.