Çörek otu yağı zayıflatır mı?

Çörek otu bile alakalı olarak geçmişten beri hem gelen bir genel ön kabul vardır. Hem de geleneksel olarak bir konumu ve önemi vardır. Tabi dini anlamda her derde şifa olan bir kısım özelliklerini de unutmamak gerek. Bu yazımızda sizler için www.diyetvezayiflama.net ekibi olarak detaylı bir malumat edinmenizi sağlayacağız inşallah. Şimdi asıl sorumuza dönelim. Çörek otu yağı gerçekten zayıflatır mı? Malumunuz olduğu üzere çörek otu hakkında en çok zikredilen yöne onun zayıflattığı yönünde. Eğer zayıflatmadan söz ediyorsak bilelim ki yağ yakıyor olması gerek ve kişi de tokluk hissi oluşturması lazım. Evet, bu iki özellik var mı Çörek otunda? Çörek otu yağı faydaları ve çörek otu yağı zararları nelerdir. Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulacaksınız!

Çörek otu yağı

Sindirim ve boşaltım organlarımızın rahat çalıştırması yönüyle kabızlık sorunlarını giderdiği ve bu sayede de zayıflattığı ifade edilmektedir. Şunu ifade etmekte fayda görüyoruz. Çörek otu yağı tek başına zayıflatmaya yarar demek çok yanlıştır. Bunun için ‘ben daha fazla zayıflamalıyım’ diyerek günde 1-2 çay kaşığından daha fazla çörek otu yağı tüketmemeliyiz. Bunların yanı sıra çörek otu yağı saç köklerine iyi gelir mi tüm bu soruların da cevabını yazımızda bulacaksınız.

Sitemizde de yer alan zayıflama egzersizleri ve diyet programlarını ile birlikte çörek otunu kullanmalısınız. Ancak bu vesileyle zayıflamaya başlarsınız inşallah.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Çörek otu yağı doğrudan ağız yoluyla tüketmek mümkün olduğu gibi biraz zeytinyağı ile beraber de tüketilmesi zararlı değildir. Çoğunlukla yemeklerde süs biberi gibi kullanılması önerilir. Örneğin salatalarda üzerine serperek, kahvaltılarda salatalık, domates gibi ürünlerin üzerine serperek te tüketilmesi önerilmektedir. Yoğurt gibi zayıflatma özelliği olan aparatif süt ürünleri ile beraberde tüketilmesi önerilmektedir.

Bu mucize bitki yağının bir günde 1 yemek kaşığı ile 1 çay kaşığı arasında tüketilmesi önerilir. Çünkü bu kıvamın üzerinde veya aşağısında tüketmek zararlı olabilir. Bu bitki yağının zeytinyağı ve badem yağı gibi yağlarla beraber yenilmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra zeytinyağı ile beraber yapılan bir karışımla da vücudunuza sürebilir ve cilt hastalıklarını da önlemiş olursunuz. Tabi ki yine saç köklerine de badem yağı ile beraber 1 kaşık çörek otu yağının kullanılması saç kuruluklarına ve saç dökülmelerine çok iyi geldiği söylenmektedir.

Cilt yağ oranınız fazla ise bu durumda yoğurt karşıma ile cildinize sürmeniz daha olumlu sonuç verecektir. Bilindiği gibi yoğurt maskesinin de faydaları vardır. Bu sayede bu yağda yer alan etken maddelerin de katkısıyla cildiniz daha taze ve genç görünecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.