Çocuklarda Öksürük ve Tedavisi

0 48

Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız çocuğunuzun uyku apnesi olabilir. Uyku apnesi, bazen gece boyunca üst solunum yollarının bloke olması; zor nefes alma, büyümüş bademcikler ve lenf bezleri (sadece burun arkasındaki boğazda bezleri) neden olan ciddi bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesi genellikle 3-6 yaşları arasında en üst seviyeye ulaşır.

Öksürük ayrıca astım , alerji, soğuk algınlığı veya başka bir hastalık belirtisi olabilir. Eğer öksürük nefes almayı zorlaştırıcı düzeye gelirse mutlaka çocuk doktorunuzu arayın, Bir haftadan uzun sürer veya aniden (ateş eşlik) ya da bir şey çocuğunuzda ciddi bir hastalık belirtisi olabilir, derhal en yakın kliniğe başvurun.Gece öksürüğü ve boğulma konusunda yapabileceklerinizöksürük nasil geçer?

  • Çocuğunuzun uyku apnesi olduğunu düşünüyorsanız bu konuya doktora anlatarak başlamanız gerekir.
  • Muhtemelen bir uyku uzmanı tarafından tespit ve tedavi edilmesi gerekir, eğer bademciklerinde sorun olduğu düşünülürse bunun için bir kulak  burun boğaz uzmanına başvurabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun yatağının başını yükseltebilirsiniz  veya onun bir doktor tarafından onaylanan ( daha önceden kullanmış olduğunuz) öksürük ilaçlarını deneyeblirsiniz.

  • Çocuğunuza bol bol sıvı şeyler verin. Çocuğunuz uyurken ortamın mümkün olduğunca nemli olmasını sağlayın. Öksürük devam ederse – astım potansiyel bir işareti
  • Çocuğunuza onu düzenli doktor ya da bir astım uzmanı tarafından değerlendirilmiştir.
Çocuklarda Öksürük ve Tedavisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.