Cilt sorunlarına kesin çözüm! Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı yağının cilde uygulanması ciltte nasıl bir etkiye sebep olur dersiniz? Kayısı yağının cilde zararları var mıdır? Kayısı yağı sivilce ile mücadelede başarı elde etmeye olanak sağlar mı? Kayısı yağı fiyatı ne kadardır? Kayısı yağı göz çevresine sürülür mü? Kayısı yağı tüylenme yapar mı? Kayısı yağı ile ilgili tüm detaylar için bu özel çalışmamızı okumanızı öneriyoruz.

Kayısı çekirdeği, A, E ve F vitaminleri bakımından bol miktarda kayısı çekirdeği yağı içerir. Göz çemberleri, göğüs dokuları ve dudaklar gibi vücudun ince ve hassas kısımlarında kullanılabilir. Cilt bariyeri yağlarını güçlendirerek cilt yüzeyindeki yağlı maddelerin de gevşemesine yardımcı olur. Cildi besler ve nemli tutar. Göz kırışıklıklarının kaybolmasında etkilidir ve cilt bakımı kolaylaşmaktadır.

Beynin düzenli çalışmasına izin verir, karaciğeri onarır, anemi ve ülseri önler, cinsel gücü arttırır, kansere karşı korur ve saç dökülmesini de önler. Yani bir kayısının pek çok yararı var.

Kayısı Çekirdeği Kreminin Faydaları Nelerdir?

Saç dökülmesini önler! Kayısı çekirdeği yağı ve zeytinyağından yapılan kayısı sabununun ve zeytinyağından yapılan defne sabun saç dökülmesi ve kepek üzerinde büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Cilt ve saç bakımının yanı sıra kayısı çekirdeği yağı, zeytinyağı ve kil sabunu ayrıca cildi temizler, besler, demir, magnezyum, potasyum, sodyum gibi içerdiği mineral tuzları ile gergin tutar.

Kuru kayısı çekirdeğinden elde edilen bir ürün olan kayısı kreması, her yaş grubunun kullanabileceği ve yüzün tüm kısımlarına uygulanabilen doğal bir kremdir. Yoğun miktarda A vitamini içeren bu krem ​​cildi nemlendirir ve İleri yaşlarda meydana gelen kırışıklıklar, bu nedenle yaşlanma karşıtı bir cilt bakım kremi olarak da kabul edilir.

Kayısı, sıcak günlerde dışarıya çıkarken kullanılması tavsiye edilmeyen bir üründür, akşamları uyurken temiz bir cilde uygulandığında hoş bir sonuç verir. Kayısı çekirdeği sıcak bir işlem görmeden yüksek basınç altında ezilirse, İçerdikleri hayati vitaminler yok edilmez. Cilde doğal bir canlılık ve parlaklık veren bu krem, farklı bitkisel yağlarla birleştirilerek yapılır, formüller cildin korunmasını ve yenilenmesini sağlar.

kayısı yağı

Cilt tarafından kolayca emilen kayısı kremi de cildin elastikiyetini arttırır ve aynı zamanda sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu krem, tek başına kullanıldığında akne üzerinde kurutma etkisi yapar ve yüz temizliği için kullanılabilir. Yağ asidi oranı ve zengin içeriği cilt üzerinde çeşitli olumlu etkilere sahiptir.

Kayısı kreminin, kuru cilde sahip olanların erken yaşlanmasını önlerken yağlı cilt üzerinde de düzenleyici etkisi vardır.

Kayısı Çekirdeği Kremi Nasıl Kullanılır?

Özellikle 35 yaşından sonra oluşan ince kırışıklıklar üzerinde etkili olabilmek için kayısı kreması bu bölgelere haftada iki kez uygulanmalıdır. Bir kez daha, geceleri çok faydası olan kremi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız gerektiğini unutmayalım. Haftada bir kez kayısı kremasını selülit bölgelere uygulayabilir ve dudaklar ve göz çevresi için kullanabilirsiniz.

Güçlü antioksidan etkisi sayesinde ölü hücrelerin yenilenmesine de katkıda bulunur. Cilt üzerindeki sıkılaştırıcı etkisinden dolayı yüzdeki sarkmayı ve kırışıklıkları giderir, cildi besler ve tazelenmiş parlak bir görünüm kazandırır.

Kayısı elma maskesi nasıl yapılır öğrenmek için Tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.