Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler:

Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler:

Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler:

Disiplinli bakım rutininizi uygularken atladığınız veya yanlış yaptığınız adımlar ne, ya da günlük alışkanlıklarınızı daha iyi bir cilt için nasıl düzenlemelisiniz? Cilt bakımında yapmanız gerekenler, Cilt bakımında sık uygulanan yanlışları masaya yatırdık.

 

1-Cildinize yüklenmeyin;

Ağır temizleyicilerle cildinizi arındırmak, cildin doğal yağlarını da ortadan kaldırmanıza sebep olarak cilt bariyerini yok eder. Başlangıç olarak kullanacağınız makyaj temizleme suları, hafif yapılı olmalarına rağmen cildi fazla kirden temizler ve aynı zamanda ağır ürünler kullanmanıza engel olur ki zaten gerek kalmaz.

2-Boyun ve Dekoltenizi Unutmayın;

Cildiniz bakımınızın sadece yüz ile tamamlandığını düşünmeyiniz.  Boyun ve Dekolte bölgeniz yaşlanma belirtilerini kolayca ortaya çıkarır. Bakım rutininize ekleyeceğiniz sıkılaştırıcı bir krem, gençliğinizi korumanın anahtarı olabilir.

3-Cep telefonunuza dikkat edin;

Cep telefonunuz Yüz çevrenizde sivilcelenme oluşturabilir. Her gün oradan oraya koyduğunuz cep telefonunuza bir de yüzünüzdeki kir, makyaj ve yağ kalıntıları eklenince, bakteri açısından saatli bombaya dönüşür bu minik yardımcınız, cildinizin düşmanı haline geliyor. Sık sık telefon ekranınızı temizleyerek yüzünüzü fazla kirlerden koruyun.

4-Makyajınızı Çıkarmadan Günü Sonlandırmayın

Tüm gün çevredeki kirleri üzerinde toplayan ve gözenekleri tıkayan makyajınız erken yaşlanmadan, sivilcelere birçok cilt kusuruna yol açabilir. Cilt bakımında yapılan en büyük yanlış  ‘makyaj ile uyumak’ dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Makyaj temizleyicinizi yağ yapılı formüllerden seçerek hem cildinize bakım yapar hem de pratik bir şekilde temizleyebilir.

 

5- Sivilcelerinize dokunmayın;

Yüzünde ortaya çıkan o kırmızı, davetsiz misafir sizi rahatsız ediyor olabilir ama, sivilcenize dokunmak durumu daha kötü hale getirir. İyileşmesine fırsat vermeden oynadığınız sivilcenin kaybolması daha uzun zaman alırken, geride doku eşitsizliği ve lekeler kalabilir. Bunun için nokta atışı yapan, hızlı akne giderici ürünlerden kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir