Cilt Bakımında Mucize! İşte Yeşil çayın inanılmaz etkisi!

0 80

Cilt bakımı evde nasıl yapılır diye kara düşünüyorsanız ve her hafta bir cilt bakımı maskeleri alma ihtiyacı duyuyorsanız işte size mucize bir çözüm! Cilt bakımı ürünleri almaya ve paranızı çöpe atmaya son verecek bir doğal ürün sunacağız. Cilt bakımı erkek ve bayanların sıkıntısı haline geldiğini söyleyebiliriz. Bunun için önce sağlıklı bir cilt bakımı yaptırmak ve cilt bakımı evde pratik olarak yapmaya olanak sağlamak için Uzak doğu cilt bakımında da sıklıkla uygulanan bir yöntemi sizlere sunacağız.

Limonlu yeşil çayın faydaları saymakla bitmez, ‘Yeşil çay nasıl zayıflatır’ birçok detayı hepimiz biliyoruz. İçeriğindeki taze pigmentleri ve yağ yakan özellikleri sayesinde yeşil çay kalori düşmanıdır. yeşil çayın faydaları ibrahim saraçoğlu ve diğer bir çok diyet uzmanı kişilerden öğrendiğinize eminiz. Ama bugün sizler için yeşil çayın bambaşka bir özelliğinden bahsedeceğiz. Yeşil çay nasıl kullanılır? Yeşil çay nedir? Doğadan yeşil çay faydaları nelerdir? gibi konularına girmeden cilt için mucizevi faydalarından bahsedeceğiz. İşte mucizevi etkiler…

Yaşlanma Karşıtı

Yeşil çay, antioksidan ve anti enflamatuvarlar sayesinde ciltte yaşlanmanın belirtilerini yavaşlatır. Yeşil çay, cildin kırışıklık oluşumu ve cilt kırışıklığı gibi tehditlere karşı vücudun esnekliğini arttırır. Yeşil çay içeren ve içermeyen krema kullanan kadın grubu arasında yapılan bir araştırmaya göre; kadınlar arasında gözle görülür bir fark olmadığı gerçeğine rağmen, yapılan testler sonucunda, yeşil çay özü kullanan kadınların ciltlerinde esneklik dokusunda kayda değer bir iyileşme olduğu tespit edilmiştir.

Sedef, Kepek ve Akne gibi Deri Hastalıkları

yeşil çayın sedef ve akne gibi cilt hastalıkları iyileştirme etkisi

Antienflamatuar özelliği sayesinde yeşil çayın da ciltteki sedef, kepek ve düğüm oluşumu gibi cilt hastalıklarının tedavisinde yararlı olduğu görülmüştür. Yeşil çay, birçok insanın da mustarip olduğu akne oluşumunu engeller.

Güneş ve Bakım Kremi

Yeşil çay güneşin zararlı ışınlarına karşı da müthiş bir koruma etkisi var. Ayrıca yaşlanmayı önleyici özelliklerinden yararlanmak için de yüzünüzün ve cildin güneş gören tüm bölgelerinde yeşil çay içeren güneş kremlerini kullanma faydalı olabilir.

Gözlerin altındaki morluklar için!

yeşil çay göz altı morlukları

Gözaltındaki zayıflıklardan kurtulmak için üretilen kozmetik ürünlerin en temel maddesi K vitaminidir. Yeşil çay bol miktarda K vitamini içerdiğinden, kozmetik ürün satın almak yerine yeşil çay poşetleri ile kendi tedavinizi yapabilirsiniz. İlk önce, demlendiğiniz çayın soğumasını bekleyin. Daha sonra, yaprakları yaklaşık 2 dakika boyunca bir beze sararak yapraklarını her iki gözünüz üzerinde tutun. Poşet içerisinde de yapabilirsiniz. O zaman, her iki poşeti de da gözünüzün üzerinde tutun. Yeşil çayın soğuk olması çok önemlidir. Çünkü sıcak su damarları genişletir, bu da morlukları ve panikülleri arttırır. 20 dakika sonunda dinlenmeye geçin. Her sabah bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Yeşil Çayın Cilde uygulanması  

Kullanmadan önce, cilt yıkanmalı ve tamamen kuru olmalıdır. Günde 2-3 kez ince dairesel hareketlerle hafif dairesel hareketlerle masaj yapılarak cilde uygulanır.

Yeşil Çay Kremi Evde Nasıl Yapılır?

yeşil çay kremi

Porselen bir demlikteki yeşil çayı demleyin. Bir yumurta akı, bir tatlı kaşığı çiçek balı ve demlenmiş çay içinde 10 miligram gliserin ekleyin ve uygulayabilirsiniz. (Reçetesiz eczanelerden gliserin alabilirsiniz) Karışımdan sonra yüzünüze ve dekolte kısmınıza masaj yaparak bu karışımı ovalayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.