Çiğ Köfte Yiyerek Zayıflamak, Kilo Vermek

0 112

Çiğ Köfte Yiyerek Zayıflamak, Kilo Vermek – Bugün zayıflamanıza yardımcı olacak yine 4 besin kaynağıyla beraberiz. Yarın için ise ailenizle birlikte yiyebileceğiniz gayet sağlıklı bir yemek tarifiyle yüzünü biraz daha güldürerek sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz. Önce sağlıklı zayıflamamızı biraz daha yardımcı olacak 4 besinden bahsedelim.

Çiğ Köfte Yiyerek Zayıflamak

  • Bulgur: Unutmamak gerek ki, bulguru her diyet menünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öyle ki bulgur pilavını çok fazla yağ kullanmadan yaptığınızda ve yanında da salata olunca hem lezzetli hem de formunuzu koruyacak ve zayıflamanızda yardımcı olacaktır. Zaten Anadolu mutfağının vazgeçilmezi olan bulgurun her türlüsünü rahatlıkla yiye bilirsiniz. Tas diyet menüleriniz kabuz olmaktan da çıkacaktır.

(Not)Ayrıca bulgur şiştikçe şişen bir özelliğe sahip olduğu için, uzun süreli bir tokluk hissi verir. Bilimsel olarak ta diğer besinlere oranla 1,5 saat daha geç acıktırdığı ispatlanmıştır. Pirince oranla da bulgurda daha az kalori vardır. Ve kanserin bir türü olan kolon kanserine karşıda koruyucu özelliğine sahiptir.

  • Kırmızı et: Diyetimize başlayacağımız ilk günlerde de belirttiğimiz gibi her şeyi yiyerek te sağlıklı zayıflayabilirsiniz. Kırmızı et yağsız olarak tüketildiğinde kolesterolü arttırmadığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Hem de haftada iki kez tüketmekte faydalı olacağı belirtilmiştir.
  • Maydanoz: Bildiğiniz gibi maydanoz yeşilliklerdendir.  Ve bir vitamin deposudur. A ve C vitamini içerir. Taze yene maydanoz kalsiyum deposudur. Bir tutam maydanoz günlük c vitamininizin çoğunu karşılayacaktır. Maydanoz kaynatılıp içildiğinde hem böbrekleri çalıştırır hem de idrar söktürücü özelliği olgu için enfeksiyonlardan da kolay kurtulmanıza yardımcı olur.  Ayrıca suyunu göze pansuman yaparak uyguladığınızda gözdeki iltihaplanmalara da çok iyi gelir. Maydanoz kürü sindirimi de kolaylaştırır bu yüzden sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

  • Yoğurt: Karbonhidrat, protein ve yağı bir arada bulunduran eşsiz bir protein kaynağıdır. Bu yüksek protein içeriği nedeniyle uzun süreli yok tutar. Özellikle yağlı yoğurt metabolizmayı hızlandırdığı için sağlıkla zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Bugün verdiğimiz 4 besin kaynağıyla yarın isotun ve çiğköftenin ana yurdundan Urfa’dan Urfalıdan Urfa usulü çiğköfte yapacağız. Yarın tekrar görüşmek ümidiyle…

Çiğ Köfte Yiyerek Zayıflamak, Kilo Vermek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.