Canlı bir cilt için özel bir diyet

Canlı bir cilt için ne yapmalıyım dediğinizi varsayarak, canlı bir cilt her bayan ve erkeğin arzuladığı bir güzellik tutkusudur. Şimdi canlı bir cilt için nelerin faydalı olacağına ve hangi doğal besinlerin yenilmeli gerektiği sorusuna cevap aralamaya çalışacağız. Sağlıklı yağlar ve proteinler yüz hatlarımızı ve cildimizi mükemmel bir şekilde dizayn eder. Sizi uzun süre canlı tutar. Bol miktarda ekstra enerji, çokça önemli vitamin, protein ve mineral elde edersiniz. Böylece metabolizmanız titizlikle düzene girer ve kilolarınız kendi başına erimeye başlar. Ek olarak, diyetin arındırıcı ve detoksifiye edici bir etkisi vardır. Cildiniz daha temiz olacak. Aşağda sunacağımız ürünlerin ince doğranması, içeriğinden faydalanma oranı, besinlerin vücut tarafından en iyi şekilde işlenmesini sağlayacaktır.

Canlı bir cilt için Sahip Olacağınız Özel Tarifimiz

canlı bir cilt

2 kase için Malzemeler

2 avuç taze ıspanak, 500 ml su, 150 g mango (doğranmış), 190 g ananas, (doğranmış), 2 muz, 2 yemek kaşığı badem unu, 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı veya avokado bulunması yeterlidir.

Hazırlanışı

Aşağıda yer alan her bir ürünü temin edin ve tüm malzemeleri bir karıştırıcıya koyun ve püre haline getirin. Porsiyon (kase) başına Yaklaşık 410 kcal elde edeceksiniz.

Her bir ürünün özellikleri

Hindistancevizi yağı: Sindirimi çok kolaydır ve karaciğere enerji üretimi için kullanılabilir. Çünkü yağ asitleri doğrudan karaciğere taşınır ve böylece yağ olarak depolanmaz, ancak metabolizmayı kuvvetli bir şekilde yakar.

Muz: Bol miktarda lif ve fruktoz ile hızla enerji açığa çıkarır ve kalıcı olarak doyurur.

Mango: Yağ hücrelerimiz tarafından üretilen leptin hormonunun üretimini azaltır. Ne kadar az sahipsek, vücutta o kadar az yağ taşırız.

Avokado: Bu güzel meyve, cildi içten nemlendirir. Cildin hücrelerini elastik tutar, sağlıklı yağlar barındırır ve niasin gibi E ve B vitaminleri bakımından zengindir. Selülitlere son verir. Ek olarak, uzun süreli tokluk sağlarlar.

Ispanak: Ispanak içeren madde thylakoid enzimi içerir ve sindirim sürecini yavaşlatır ve bağırsaklara beyine dolu olduğunu söylettirir. Böylece yiyecek isteklerini kontrol altında tutar. Özellikle A vitamini bakımından zengindir, hasarlı cilt hücrelerini onarır ve böylece harika bir parlayan cilt yaratmaya yardımcı olur.

Ananas: Egzersiz sonrası hasar görmüş kas liflerini onaran antioksidanlar bakımından zengindir. A vitamini emilimini arttırır. Bu, cildi sıkılaştıran kollajen üretimi için önemlidir. Ananas sağlıklı, hızlı bir metabolizmayı destekler ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Muz: Muz, şekeri enerjiye dönüştürmede anahtar rol oynayan çok miktarda magnezyum içerir. Kan şekerini sabit tutan çok miktarda lif ve iyi doygun olan çok sayıda protein içerir. Alternatif olarak, ince öğütülmüş bademleri de kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.