Bu Zayıflama Kürü Kesinlikle Zayıflatıyor

En etkili zayıflama kürlerinden birini birazdan sizlere sunacağız. Zayıflama kürü kullananlar bilirler en iyi Zayıflama Kürü tarçın, limon, zencefil ve yeşil çay karışımları ile yapılır. Bizde bugün hem bu ürünlerin özellikleri, faydaları ve zayıflama kürü nasıl yapılır? Tüm bu bilgileri sizlere sunacağız.

İşte zayıflama kürü içerikleri ve faydaları

İştah kesici olarak nane

zayıflama kürü nane

Taze nane, kalorileri ve sindirimimize yardımcı olan önemli lifleri içerir. Çünkü özel sindirim enzimleri, yağı vücuda çok fazla güç veren enerjiye dönüştürür. Ek olarak, içeriğindeki esansiyel yağlar doygunluk hormonlarının üretimini uyarır ve doğal iştah bastırıcı olarak işlev görür.

Zencefil, yağ yakıyor

zayıflama kürü zencefil

Yağları yakması özelliği onu kilo verme asistanı yapıyor. Ve tam olarak bu etki metabolizmayı hızlandırır.

Tarçın, yemek yeme hissini zayıflatıyor

zayıflama kürü tarçın

Onun sayesinde yiyecek isteği azalmaktadır. Bu sayede kan şekeri seviyesi sabitlenmiş olmaktadır. Bu, çeşitli çalışmalarla kanıtlanabilir. Şunu unutmayalım ki: Günde 1 gram tarçın, (yani yarım çay kaşığı tarçın) bu etkiyi elde etmek için yeterlidir. Aynı zamanda  kilo vermek için de tarçınlı bal suyu önerilmektedir.

Limon, yağ hücrelerini çözer

zayıflama kürü limon

Limon, kilo vermeyi de engelliyor. Çünkü limon, nore pinefrin hormonunun üretilmesini sağlayan ve yağ hücrelerinden yağın erimesine yardımcı olan rekor seviyede C vitamini içeriğine sahiptir. Sonuç olarak limon, vücutta depolanan yağı, enerji için daha iyi kullanabilir ve kilo kaybedersiniz. Her sabah ilk olarak bir bardak limon suyu içmelisiniz.

Yeşil çay, sindirimi destekler

Çay, vücutta ısı salınımının ve yağ oksidasyonunun artmasını sağlayan kateşinler adı verilen acı maddeler içerir. Öte yandan, mideyi temizlemek için çalışır ve böylece sindirimi destekler, böylece metabolizmanın bozulmadan çalışabilmesine olanak sağlar.

Zerdeçal yağ yakıcıdır

zayıflama kürü zerdeçal

Zerdeçal, sadece içeceği renkli tutamaz, aynı zamanda bol miktarda vitamin ve mineral içerir. Bununla birlikte, kiloya karşı gerçek mucize bir silahtır. Zerdeçal, içeriğinde bulunan kurkumin etken maddesi sayesinde yapar. Bu, daha fazla safranın üretilmesini sağlar, bu da sırayla yağ yakımının uyarıldığı anlamına gelir. Bu arada,  zerdeçal ve hindistancevizi yağını dişlerinizin üzerine sürerseniz, dakikalar içinde beyazlaşırlar.

Kilo kaybı için zayıflama kürünün hazırlanması

  • Yaklaşık 1,5 litre için: 1.5 litre su kaynatın ve yaklaşık 5 dakika soğumaya bırakın.
  • 4 poşet yeşil çay dökün (kafeinsiz) ve zevkinize bağlı olarak 2-3 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Soğumaya bırakın, sonra yaklaşık 2 saat buzdolabında tutun.
  • 3 organik limonu durulayın, kurulayın ve ince dilimler halinde kesin. Limon dilimlerini sıkın ve çayın suyunu dökün.
  • 2-3 dal kuru nane yıkayın. Bir sürahi içine çay dökün.
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu, 1 tutam tarçın ve 1 tutam rendelenmiş zencefil ekleyin ve iyice karıştırın.
  • Limon dilimleri ve nane ekleyin, İşte hepsi bu!

Tüm bunların yanı sıra diğer zayıflama kürlerini de inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.