Bu Bitki Grip Ve Soğuk Algınlığı na İyi Geliyor!

0 68

Soğuk  algınlığı ve grip, kış aylarının en zorlu hastalıklarından biridir. Öyle ki memleketimizde kış ayını geçirip te ömründe en az 1 kez olsun bu hastalıkla yüzleşmeyen yok gibidir. Allah, her hastalığın olduğu gibi bu hastalığın da çaresini veya daha doğru ifadeyle reçetesini bize sunmuştur. Hem de kainatta yarattığı doğal bitkiler vasıtasıyla… Evet, genellikle C vitamini deposu avakado, mandalina ve limon soğuk algınlığı ve grip hastalığının en baş düşmanı olarak bilinir. Ki öyledir. Ancak biz bu yazımızda sizleri dehşete düşürecek bir bitkiden bahsedeceğiz ve bu bitki veya bitkilerin kür tarifini sizlere sunacağız.

Fazlaca sizleri bekletmeden, bu iki bitkimizin ismini verelim. Bunlar Nar ve Karabaş bitkisidir. Grip ve soğuk algınlığına karşı müthiş etkili bu iki ilaç deposu doğru yöntem ve kür uygulandığı takdirde hastalığın azaltılması ve yok edilmesinde direk etkili olan iki üründür.

karabaş otu

Soğuk Algınlığı ve gribe Karşı Uygulanacak Kür

Soğuk algınlığına kapılan bir hasta genellikle ilk yaptığı şey hemen bir doktora başvurup antibiyotik temin etme şeklinde olmaktadır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki en son başvurulacak yöntem antibiyotik kullanımı olmalıdır. Soğuk algınlığı ve gribe karşı nar kabuğu ve karabaş bitkisini nasıl kür oluşturacağımıza gelince…

Nar
  1. En az 3-4 adet demir para büyüklüğündeki nar kabuklarını 1,5 bardak kaynamış suyun içerisine atınız.
  2. Düşük ateşte yaklaşık olarak beş-6 dakika kadar kaynatın.
  3. 5-6 dakika sonra 3-4 adet karabaş bitkisinin tümünü hazırladığımız nar kabuğu suyunun içerisine atınız.
  4. Daha sonra tüpün üzerinden alarak, ılık oluncaya kadar kürümüzü bekletin.
  5. Ilık olduktan sonra ise günde 1 kere yemeklerden önce yani aç karnına yaklaşık 1 bardak su tüketmeye bakın.

Şunu unutmayın ki bu uygulamaya yaklaşık 1 hafta boyunca devam etmelisiniz. Bir hafta sonunda kür uygulamasına son verebilirsiniz. Dinlendirici yönü de olduğu için gece yatmadan öncede uygulamanızda fayda vardır. Ancak çok önemli bir husus vardır. Oda bir kür gereğinden fazla tüketilmesi de uygun değildir. Yahut bir doktor eşliğinde tavsiyeler ışığında yapılması gerekir.

Önemli notu burada paylaşalım. Öncelik daima hekiminizin verdiği ilaçlardan yana olmalıdır. Zira tıbbi çözümler her zaman aktariye çözümlerinden önce dikkate alınmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.