Bu 30 bitki Kansere İyi Geliyor!

0 50

Kansere iyi gelen gıdalar hangileridir? Kansere iyi gelen tropikal meyveler nelerdir? Kansere iyi gelen dua var mıdır? Kansere iyi gelen çorbalar hangileridir? Kansere iyi gelen ot türleri nelerdir? kansere iyi gelen 10 yiyecek ve daha fazlası bu yazımızda… Sırayla başlayalım.

Elma

Son derece quercetin içerir. Kanser tedavisi, kanserle mücadele, alerji, kalp ve damar hastalıkları ile mücadelede son derece etkilidir. Günde 2 elma kabuğu ile tüketilmelidir.

Kara Üzüm

10 yıllık çalışmalara göre, siyah üzüm kanseri önleyici özelliğe sahip olup kalp, damar hastalıklarından da korunmayı sağlar

Kızılcık

Kanser hücrelerini eliagik asitle öldürür. Kızılcık yaprakları ekstrem yararlıdır ve çay olarak tüketilebilirler. Kızılcık, Vücudu kanserden koruyabilecek enzimleri aktif hale getirerek kanser riskini azaltır. Ayrıca kandaki kolesterol oranını azaltarak kalp krizinden korur.

Vişne

Yararlı olan bol miktarda flavondan oluşur. Kanseri ve ilerlemesini önler. Özellikle meme, cilt, akciğer, karaciğer kanseri türlerinde etkilidir.

Karpuz

A ve C vitaminlerinden zengindir. Yararlı maddeleri vücudu kansere karşı korur ve vücudu toksik maddelere karşı korur.

Turp

Akciğer kanseri riskini azaltır, meme kanserinden korur. Bol turp ve turp salataları tüketilmesi önerilir.

Kırmızı Biber

C vitamini deposudur. C vitamini kanser hücrelerinin büyümesini önler ve bağışıklık sistemini zararlı maddelerden korur.

kansere iyi gelir

Brokoli

C vitamini, betakaroten, lif ve kalsiyum bakımından zengindir. Kanser önleyici maddelerden oluşur. Özellikle bağırsak, mesane ve meme kanserinden korur. Brokoli, yalnızca çiğ yediğinde çok etkilidir. Ancak çiğ brokoliyi haftada iki defadan fazla tüketmeyin. Çünkü tiroid eksikliğine neden olabilir.

Domates

Özellikle hafifçe pişmiş yemek yemek, prostat problemlerinden yüzde 40’ı korur. Domates içindeki likopen, akciğer, kolon ve meme kanserini önler.

Sarımsak

Kanserin yayılmasını durdurur. Selenyum ve triptotan gibi kanserle savaşan maddelerden oluşur. Hem kansere yakalanma hem de kanser tedavisinde riskten korur. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre sarımsak, mide, meme, yemek borusu, prostat ve cilt kanserinde tümör oluşumunu ve bunların yayılmasını önler. Her gün 2 – 3 parça çiğ sarımsak ve 1 – 2 avuç kuru meyve ve fındık tüketilmelidir.

Havuç

2 bardak havuç suyu içmek, prostat kanserinden yüzde 20 oranında korunur. Çok faydalı olan betakarotandan oluşur. Betakarotena ağız, beslenme kanalı ve mide kanserinden korunma etkisine sahiptir.

Ananas

Ananastaki bromelain, tümör hücresinin ilerlemesini doğrudan durdurur. Özellikle akciğer, bağırsak, yumurtalık ve cilt kanserinde tümör hücrelerinin büyümesini önler.

Ayçekirdeği

Çinko ve selenyum bakımından zengindir. Çinko, C vitamininin emilimini sağlar ve iyileştirici etkisini hızlandırır.

Balık

Somon, uskumru, sardalya, mezgit balığı gibi kanserlerden koruyan Omega 3 yağ asidi bakımından zengin balık tüketen Omega 3 bakımından zengin balıkları seçin. Balık, meme kanserinin yayılmasını önler, bağırsak, pankreas ve prostat kanserinin büyümesini önler. Aynı zamanda kalp krizinden korur.

Ceviz

Omega 3 yağ asitlerinden oluştuğu için kanserden korur. Ayrıca kalp damar hastalıklarına iyi gelir. Günde bir avuç ceviz yiyin.

Fındık

Kalp krizinden koruyan E vitamini bakımından zengindir. Günde bir avuç fındık, kansere ve kırışıklıklara karşı mükemmel bir koruyucudur. Sağlıklı olduğu anlamına gelen doymuş yağlara sahiptir. Kolesterol oranını dengeleyerek kalp hastalığından koruyacaktır. Ceviz gibi özellikler kanser hücrelerini apoptozis adında bir işleme başlayarak kendilerini yok etmelerini sağlayan ellagik aside sahiptir. Vücudu kanser ve kalp hastalıklarından korumada önemli bir rolü olan E vitamininden oluşur. Günde az miktarda fındık yemenin faydası büyüktür.

Ispanak

Kanser, kalp hastalığı ve hipertansiyondan korur.

Kabak Çekirdeği

E vitamini bakımından zengindir, kanser hücrelerinin büyümesini önler ve bağışıklık sistemini zararlı maddelerden korur.

Kayısı

Zararlı moleküllerin etkilerini yok ederek kanseri önler. Fiber formu nedeniyle bağırsaklar için de iyi bir koruyucudur.

Keten tohumu

Bağışıklık sistemini geliştirerek kanserden korur. Özellikle bağırsak kanserinden korur. Ezildikten sonra tüketilmelidir.

Kimyon

Vücudu kanserden koruyacak olan Limonen’i üretir.

Baklagiller

Baklagillerin haftada iki kez tüketilmesi çok önemlidir. Mercimek, nohut, kuru fasulye, protein ve lif için iyi bir kaynaktır. Kanserin ilerlemesini önleyecek anti-kanserojen maddelerden oluşurlar. Ayrıca kan dolaşımına da yardımcı olurlar.

Lahana

Meme ve rahim kanseri üzerinde olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda vücudu toksik maddelerden temizlemeye yardımcı olur. Kanser hücrelerinin büyümesini önleyen karoten oluşur. Kan şekeri düşürür.

Pirinç

E ve B vitaminleri bakımından zengindir. Bağırsak kanserinden korur, kolesterolü düşürür ve kalp krizi riskini azaltır.

Şeftali

Kanser ve kalp krizinden koruyan betakaroten bakımından zengindir. Bir günde şeftali, C vitamini ihtiyacının yüzde 50’sini karşılar.

Soğan

Bağışıklık sistemini iyileştirir. Allisin ve kükürt nedeniyle mide ve bağırsak kanserinden korur.

Yeşil Çay

2 bardak yeşil çay içtikten sonra, içindeki kanserle savaşan hücreler kana geçer ve tümör hücrelerinin büyümesini önler.

Yoğurt

Günde yarım kilo yoğurt tüketmek önemlidir. Ev yapımı probiyotik yoğurtlar, vücut için birçok dost bakteriden oluşur. Özellikle kolon, mide, akciğer ve meme kanserinden korur. Aynı zamanda fibrokistik meme hastalığı riskini de azaltır.

Zerdeçal

Kansere karşı iyi olan tüm şifalı yiyecekler arasında en iyisidir. Kanserojen hücrelerin akciğer, kolon, karaciğer, mide, meme, yumurtalık, beyin, lösemi ve pek çok kanser türünde büyümesini ve yayılmasını engelleyeceğini belirledi ve kendilerini öldürmelerini sağlıyor.

Zeytinyağı

Kandaki kolesterol oranını dengede tutar. Bir antioksidan olan E vitamini bakımından zengindir. Kalp krizi, kanser ve erken yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.