Bitkisel ve Doğal İlaçlar

Bitkisel ve Doğal İlaçlar

Bitkisel ve Doğal Çözümler

Genel olarak tıbben artık çözümü olmayan ya da maddi imkanlar’dan dolayı işin kolayına kaçarak kendimizce bazı çareler üretmeye başlarız. Bu halk dili ile şifalı bitkiler ya da bitkisel ilaçlar diye adlandırılır. Peki bu gerçekten bir çözüm ya da fayda sağlıyor diyelim.

   ZENCEFİL : Örneğin zencefil in birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Yani kısaca sindirim sistemine, kalp ve solunum yollarına, Enfeksiyon, karın ağrısı, ağrı kesici ve öksürük gibi rahatsızlıklara iyi geldiği kabul edilmektedir.

KETEN TOHUMU: Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre, Kolesterol seviyesinin düşürülmesinde, eklem ağrılarında, içinde bulunan lifler sayesinde sindirim sisteminin daha iyi çalışmasında, kadın hormonlarının dengelenmesinde, metabolizmayı güçlendirmesinde hatta keten tohumu yağının bazı kanser türlerinin önlemesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

ALOE VERA: Güneş yanıkları ve diğer bütün yanık kazalarında kullanılan en yaygın bitkilerden biridir. Hata kadınlar cilt güzelliği ve ciltte oluşan lekeler ve gözenekler için de kullanır.

PAPATYA: Genelde hepimiz daha çok çay olarak tüketiriz.  Ama  hem uyku yapan etkisi ve bağırsaklarda oluşan bazı sorunlara da iyi geldiği bilinmektedir.

KAHVE: Kahve deninde hemen aklımıza kafein gelir. Kafein nedeniyle bazı kalp sorunu olan hastalara önerilmese de, astım ve soğuk algınlığı na, hatta fiziksel metabolizmayı dinç tuttuğu söylenir.

     SARIMSAK: Halk arasında doğal antibiyotik te olduğu bilinen sarımsak keskin kokusu yüzünden pek tercih edilmese de vazgeçemediğimiz bir bitkidir. Ayrıca kanser e iyi geldiği ve vücuda sağladığı direnç herkes tarafından bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir