Biberiye Yağı hakkında müthiş bir buluş!

0 81

Biberiye yağı hafızaya iyi gelir mi? Biberiye yağının zararları var mı? Biberiye yağının faydaları ve zararları hakkında neler biliyoruz? Biberiye yağının cilde faydaları var mı? Biberiye yağı nasıl yapılır? Biberiye yağı morluk ve şişkinliklere iyi gelir mi? Biberiye yağı sinüzit ve diğer baş ağrılarına faydası olur mu? Biberiye yağı nerede satılır? Daha birçok bilgiyi bu özel araştırma yazımızda bulacaksınız.

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarının özünden elde edilmiş bir yağdır. Özü çıkarılmış biberiye kadar faydalı olan bu özel yağ, birçok hastalıkta tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Selülit giderici, kadınlarda kilo verme, özellikle zayıf olmak isteme gibi birçok özellik nedeniyle yoğun olarak tavsiye edilmektedir. Bu yağ, ayrıca romatizma bozukluğu çeken kişilerce de kullanılır. Ancak bu özel yağ hakkında yapılan bir çok çalışmada rahatsızlıklara iyi geldiği bulunmuştur.

Biberiye Yağının faydaları nelerdir?

Eklem ağrıları için şifa kaynağıdır.

Baş ağrısı için kullanabilirsiniz.

Kısa sürede biberiye yağıyla zara görmüş eklem ağrılarınızı gidermek için sorunlu parçaya sürün ve yavaşça masaj yapın.

Saç dökülmesine ve saç kırılmasına mı maruz kalıyorsunuz? Tüm bu sorunlardan bu yağı saç köklerine masaj yaparak kurtulabilirsiniz.

Cildinizin daha parlak ve daha genç görünmesi için haftada bir veya iki kez cildinize sürterek uygulayabilirsiniz. Pek çok cilt kreminde bu yağ bulunur.

Biberiye yağıyla kilo vermek mümkün müdür?

Bu yağ, tüm vücudun kilo vermesi yerine, lokal kilo vermek için kullanılır. Basen ve karın erimesi için çoğunlukla tercih edilir. Biberiye çayı içebilir. Ayrıca fazlalıklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bitkisel çayın yaygın olarak bilinen özelliklerinden biri, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamasıdır. Hızlı çalışan metabolizma, yağ yakmayı daha hızlı ve daha etkili yapar

Biberiye yağı nasıl kullanılır?

Kilo vermek istediğiniz ve fazlalık bulunan parçaya biberiye yağı sürün ve parçanın yağı emmesini sağlayın. Daha sonra 10 dakika boyunca yağ sürdüğünüz bölgeye masaj yapın. Günde bir kez uygulamak için yeterlidir. Gece uygulama yaparsanız, parçayı gererek sararak yağın daha iyi sarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece yere göre yerel kilo verme işlemini uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki veya üç defa yapmaya dikkat edin. Aşırı kullanılırsa cildinize zarar verebilir. Yağı sürdükten sonra, esnetilerek, egzersiz veya yürüyüş yaparak daha iyi yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki veya üç defadan fazla yapmayın. Çünkü cildimizin nefes alması gerekiyor. Yaptığınız uygulama ile birlikte bol su içmeyi unutmayın. Terleme ve gidiş WC artacaktır, endişelenmeyin.

biberiye

Uygulamanızı sabah veya akşamları 45 dakikalık bir yürüyüşle desteklemeyi unutmayın. Yağı, karın yağ kaybetme üzerinde oldukça etkilidir. Kullanılan parçaya duş alarak masaj yapın. Bu özel yağı, kilo vermek için kullanılanın. Selülit üzerine uygulandığında, selülitlerin belirli bir sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Bu yağı içmek istiyorsanız, iki-üç damlayı bir bardak sıcak suya damlatabilirsiniz. Veya yağı küp şekerin üzerine üç-üç damla damlatarak tüketebilirsiniz. Günde üç kereden fazla yapmayın. Bu kür, kilo vermeye karşı oldukça etkilidir.

Biberiye yağı evde nasıl kullanılır

İsterseniz evde biberiye yağı da hazırlayabilirsiniz. Öncelikle biberiye yapraklarını ince eleyin. Cam şişeye yerleştirilmiş yaprakları doldurun. Zeytinyağı da eklediğiniz yaprak miktarının iki katı kadar ekleyin. Örneğin, 50 gram biberiye eklerseniz, 100 gram zeytinyağı ekleyin. Ayçiçek yağı da ekleyebilirsiniz, ancak zeytinyağı daha iyidir. Daha sonra şişenin ucunu uygun şekilde kapatın ve güneşi gören en iyi yere koyun. Yirmi gün boyunca her gün sallayın. 20-25 günde bir kapak açarak kokusunu solumak ve yağını tülbentten süzün. Biberiye yağı incelmeye hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.