Bebeklerde Gaz Sorununa Doğal 2 bitki!

Bebeklerde gaz masajı gaz giderilmesinde faydası olur mu? 10 aylık bebek gaz sancısı nasıl giderilir? Bebek gaz çıkarma aleti var mı? Yeni doğan bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri hakkında tüm doğal çözümler bu yazımızda sizlere sunacağız. Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir?, bebeklerde gaz sancısı için bitkisel çözüm ve daha fazlası bu yazımızda… Şimdi bebeklerde gaz sancısı için ne yapılır? Sorumuza cevabımıza geçelim. Bebeklerde gaz sorununa doğal bitkisel çözüm var. Bunun için 2 tane bitki vardır. Bunlar; Mercanköşk ve Rezene bitkileridir.

Bebeklerin ebeveynleri küçük bebekleri kadar uykusuzdur ve bebeklerinin gaz problemleri nedeniyle gün içinde daha agresif hale gelirler. Bebek bakımı çok önemlidir ve büyük bir sorumluluktur. Bununla birlikte, ikinci bebek anne-babaları, birinciden gelen tüm deneyimler nedeniyle bebekleriyle ilgili bu kadar problem yaşamazlar. Bebeklerin ebeveynleri için en rahatsız edici şey bebek gazı problemleridir. Bu problem için iyi olan birçok şifalı bitki var. Tabii ki bebek gazı sorunları için annelerden, yaşlılardan tavsiye alınır.

bebeklerde gaz

Genellikle bitkilerden veya çaylardan tavsiye alıyorsunuzdur.. Ancak unutmayın, bu kişi çocuğunuzun doktoru olmalı ve bu bitkilerin etkilerini iyi bilmelidir. Bu şifalı otların faydalı yanları olabilir, zararlı yan etkileri de olabilir. Miktar, sıklık ya da tüketim yöntemine bağlı olabilir. Bu yüzden, Çocuğunuzun doktoruna danışmadan çocuğunuza tıbbi bitki vermemelisiniz. Bu tıbbi bitkileri kullanırken dikkat etmesi gereken her bileşeni tam olarak biliyorlar. Genellikle bebek gazı için reçete verseler de, eczanelerden gelen talimatlarla birlikte ot ve bitki çayları sunabilirler.

Bebek Gazı İçin İyi Bazı Otlar

Mercanköşk

Mercan köşk’ün bilinen tıbbi etkileri antiseptik, hipertansiyon tedavisi, kramp tedavisidir.

Kas, ağrı kesici, gaz ilacı, terletici ve yatıştırıcıdır. Ayrıca anemi, ishal, uykululuk, soğuk algınlığı, romatizma, sindirim sistemi ve karaciğer hastalıkları üzerinde olumlu etkileri vardır.

Bebek gazı problemlerinde mercanköşk çayını ve merhemini kullanabiliriz. Merhemini bulamıyorsanız, nasıl yapılacağını görelim.

Mercanköşk merhemi nasıl yapılır?

Merhem, 4 – 6 g taze mercanköşk suyu ile 30 g tuzsuz tereyağı karıştırılarak elde edilebilir. Başka bir yol, bir çay kaşığı ezilmiş kuru mercanköşk ve bir çay kaşığı saf alkol karıştırılması ve 1 – 2 saat dinlendirilmesidir. Dinlendikten sonra, 1 çay kaşığı tuzsuz tereyağı ve suyunu ekleyin, ardından karıştırın ve ısıtın. Bir süre sonra tülbentle süzün ve soğumaya bırakın. Bazı tıbbi bitki kitaplarında, bozulabileceğinden bu kadar fazla yapmamanız gerektiğini söyleniyor.

Bunu kullanmanın yolu, merhemi bebeğin karnına yaymak ve masaj yapmaktır. Ek olarak, doktorunuzu görmenizi ve bu konuda görüşlerini almak için bu çözümden bahsetmenizi öneriyoruz.

Mercanköşk’ün Yan Etkileri Nelerdir?

Belirtilen miktar ve zamanda kullanılmışsa, bu bitkinin hiçbir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, olması gerektiğinden daha fazla aralıklarla kullanılırsa, kararma, baş dönmesi ve baş ağrısına neden olabilir. Taze ot, cilt ve göz irinine neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı, bu bitkiyi kullanmadan önce çocuğunuzun doktorunu görmenizi öneririz.

Mercanköşk çayı, bebek gazı problemlerinden kurtulmak için kullanılır.

Bebeğin gaz problemlerini iyileştirmek için, 5 g mercanköşk ve 50 mL kaynar su karıştırdıktan sonra çay demlenir. Talimatlar için lütfen doktorunuza başvurun.

İnsanların çoğunun Mercanköşk bilmediğini düşünerekten en çok bilinen bir diğer bitkiden bahsedelim.

Rezene

Rezenenin bilinen yararlı etkileri antibakteriyel, guaiacol, diüretik, sindirim sistemi için destek ve bağırsaktaki solucanlar için tedavidir.

Rezene’nin Yan Etkileri Nelerdir?

Belirtilen koşullarda kullanılıyorsa, bu bitkinin hiçbir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, aşırı doz alırsanız veya vücudunuz için kötü olacak kadar uzun süre kullanırsanız, bazı sıkıntılı sorunlara neden olabilir. Bunun hakkında konuşmak için doğal eczane ansiklopedilerine bakmamız gerekiyor.

Rezenede eterin aşırı kullanımı böbreklerde ve sindirim organlarında tahrişe neden olur ve kusma, mide bulantısı ve ishale neden olabilir. Uterusu etkilerse, gebe kadınlarda erken doğum veya düşüklere neden olabilir. Bu nedenle hamile kadınlar bu bitkiyi tüketmemelidir. Her zaman önerdiğimiz gibi, herhangi bir şifalı bitki kullanmadan önce doktorunuza gidin.

Bebek gazı sorunları için rezene önerilir ve normal çay kadar doğal yapılabilir.

2 g Rezene tohumunu ezdikten sonra, 200 mL sıcak su ekleyin ve yaklaşık 5 – 10 dakika bekletin.. Çok fazla beklemeden bu çayı taze tüketmek önemlidir. Talimatları öğrenmek için lütfen doktorunuza başvurun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.